Euroliga: Skuteczna Kobryn i kolejna wygrana UMMC

UMMC Jekaterynburg odniósł kolejne, już ósme zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi koszykarek. Mistrzynie Rosji tym razem pokonały ZVVZ USK Praga, a dobre zawody rozegrała Ewelina Kobryn.

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki ze stolicy Czech jechały do dalekiego Jekaterynburga na "ścięcie", jednak po festiwalu strzeleckim w pierwszej połowie, do przerwy schodziły przy remisie 51:51. Od początku drugiej połowy na parkiecie królowały już jednak tylko koszykarki UMMC Jekaterynburg, które ostatecznie wygrały bardzo pewnie, bo aż 94:75.

Bez wątpienia największymi gwiazdami meczu były Amerykanki Candace Parker oraz Diana Taurasi. Pierwsza z nich zakończyła pojedynek z 26 punktami (10/13 z gry), 14 zbiórkami, 4 asystami oraz dwoma przechwytami i blokami w statystykach. DeeTee dołożyła natomiast 24 oczka (9/18 z gry), 7 asyst i 3 zbiórki.

Ewelina Kobryn na parkiecie spędziła prawie 19 minut, a w tym czasie konto swojego teamu wzbogaciła o 12 punktów, wykorzystując 6 z 10 oddanych rzutów z gry. Do tego w jej rubrykach statystycznych znalazły się jeszcze 4 zbiórki, asysta oraz przechwyt.

"Ewka" była trzecim strzelcem w swoim zespole.

W drużynie ZVVZ USK Praga aż pięć zawodniczek zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe, ale to na niewiele się tym razem zdało.

W grupie C, w której występują zespoły z Jekaterynburga i Pragi, rywalizuje również CCC Polkowice, który w środę w Stambule zmierzy się z Galatasaray Stambuł.