Heat wygrali 15. mecz z rzędu i ustanowili rekord klubu!

Miami Heat pokonali na wyjeździe Minnesotę Timberwolves, odnosząc 15. zwycięstwo z rzędu. To klubowy rekord ekipy z Florydy, którą do wygranej poprowadził Dwyane Wade, autor 32 punktów.

Jacek Konsek

- To coś wyjątkowego kiedy masz okazję ustanowić rekord klubu. My chcemy jednak iść dalej i wygrywać kolejne spotkania. Już myślimy o następnym meczu i nie umiemy się go doczekać - powiedział LeBron James, który mimo problemów z kolanem zagrał 35 minut i zdobył 20 punktów oraz 10 zbiórek.

Tym razem rolę snajpera przejął od niego Dwyane Wade, autor 32 oczek (15/23 z gry), 10 asyst oraz siedmiu zbiórek. "Flash" miał także wsparcie od Ray'a Allena (13 pkt) oraz Chrisa Bosha (11 pkt).

Mecz na parkiecie Leśnych Wilków rozstrzygnął się dopiero w czwartej kwarcie, kiedy goście zanotowali serię 17:5, a na dodatek z boiska wyleciał J. J. Barea, który w niesportowy sposób potraktował Allena.

- Gram w tej lidze od siedmiu lat. W każdy wieczór jestem traktowany mocniej przez rywali, ale nie wstaję z parkietu z płaczem i chęcią do bijatyki - powiedział Barea.

Heat z bilansem 44-14 są najlepszą ekipą w Konferencji Wschodniej a w całej lidze ustępują tylko San Antonio Spurs (47-14).

***

New York Knicks odrobili 22-punktową stratę i pokonali na wyjeździe Cleveland Cavaliers, kończąc tym samym 10-meczową serię porażek w mieście z Ohio. Nowojorczycy wygrali mimo braku Carmelo Anthony, który w powodu urazu kolana opuścił plac gry jeszcze w pierwszej połowie.

- Kolano jest obolałe, nie ma na szczęście żadnego bólu. Ten stan utrzymuje się już od kilku tygodni - wyjawił Anthony, który w ciągu 14 minut zdołał wywalczyć sześć punktów.

Ciężar zdobywania punktów na swoje barki wzięli rezerwowi, wśród których brylował Amare Stoudemire, autor 22 punktów. J. R. Smith dorzucił 18, a Steve Novak 15 oczek. Goście trafili w czwartej kwarcie aż siedem trójek, z czego trzy Novak.

W szeregach Cavs, którzy prowadzili nawet 52:30, wyróżnili się Marreese Speights (23 pkt) oraz Kyrie Irving (20 pkt).

***

Trwa passa zwycięstw Milwaukee Bucks, którzy wygrali po raz czwarty z rzędu, pokonując tym razem po dogrywce Utah Jazz 109:108. Walczące o play off Kozły miały tego dnia w swoich szeregach trzech świetnych graczy, którzy zapewnili im cenne zwycięstwo.

J.J. Redick osiem ze swoich 17 punktów zdobył w dogrywce, potwierdzając, że jego przenosiny z Orlando Magic były strzałem w dziesiątkę. Monta Ellis zapisał na swoim koncie 34 oczka, a  Brandon Jennings zanotował kolejne imponujące double-double w postaci 20 punktów i 17 asyst.

Bucks mają bezpieczną przewagę nad dziewiątą Philadelphia 76ers i jeśli utrzymają taki poziom, to mogą być spokojnie o awans do play off.