Piorunujący finisz Grzmotu!

Oklahoma City Thunder zakończyła mecz runem 12:0 i pokonała Los Angeles Lakers 122:105. Grzmot do wygranej poprowadził Russell Westbrook, autor 37 punktów i 10 zbiórek.

Jacek Konsek

Wicemistrzowie NBA prowadzili od początku do końca i choć przewaga w pewnym momencie wynosiła 18 punktów, to w czwartej kwarcie Jeziorowcy potrafili doprowadzić do stanu 110:105. W ostatnich 6,5 minutach goście jednak nie trafili ani razu, a Grzmot zanotował piorunujący finisz.

Niespodziewanie za trzy punkty trafił Serge Ibaka a dzieło dokończył Russell Westbrook, najlepszy gracz spotkania, autor 37 punktów, 10 zbiórek i pięciu asyst. 26 punktów dołożył Kevin Durant, choć na słabej skuteczności 8/22.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Thunder w całym meczu popełnili tylko dwie straty, co jest wyrównaniem rekordu NBA. W 2006 roku Milwaukee Bucks oraz Cleveland Cavaliers trzy lata później także tylko dwa razy tracili piłkę.

30 punktów dla pokonanych wywalczył Kobe Bryant, który powrócił do gry po kontuzji łokcia, której nabawił się w premierowej kwarcie. 20 oczek dołożył Steve Nash, z kolei kompletnie zawiódł Dwight Howard, który miał 1/7 z gry i zdobył ledwo sześć oczek.

Lakers znów mają ujemny bilans (30-31), lecz ważniejsza jest statystyka dotycząca wyjazdowych spotkań z czołową ósemką Konferencji Zachodniej. Podopieczni Mike'a D'Antoniego wygrali tylko raz na 12 prób z ekipami, które obecnie kwalifikują się do play off.

***

Przed play off coraz mocniej muskuły prężą koszykarze Denver Nuggets, którzy wygrali szósty mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Sacramento Kings 120:113.

Ty Lawson zgromadził 24 punkty i siedem asyst, z kolei oczko mniej dołożył Danilo Gallinari, autor pięciu trójek. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą goście wygrali 36:29.

Nuggets zanotowali aż 30 asyst, a w drugiej połowie mieli 64 proc. skuteczność z gry. Ekipa George'a Karla walczy z Memphis Grizzlies o 4. miejsce w Konferencji Zachodniej. Niewykluczone, że tak właśnie będzie wyglądała para pierwszej rundy.