Janel McCarville i Diana Taurasi zawodniczkami tygodnia w WNBA

Środkowa New York Liberty Janel McCarville oraz rzucająca Phoenix Mercury Diana Taurasi zostały wybrane najlepszymi zawodniczkami minionego tygodnia na parkietach ligi WNBA. Obie te zawodniczki były kluczowymi postaciami w pojedynkach swoich drużyn, które prowadziły do zwycięstw.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

Janel McCarville po przerwie olimpijskiej złapała znakomitą formę i to głównie dzięki jej dyspozycji Liberty odniosły komplet zwycięstw w trzech rozegranych spotkaniach. Dla środkowej z Nowego Jorku było to drugie tegoroczne wyróżnienie tytułem zawodniczki tygodnia. Jest to również druga taka nagroda w całej jej karierze. Miniony tydzień McCarville zakończyła ze średnimi 23,3 punktu, 5 zbiórek i 4 asysty na mecz. Amerykanka grała również na bardzo wysokiej skuteczności rzutów z gry, która wynosiła 61 procent. Aktualnie jej drużyna New York Liberty zajmuje trzecie miejsce w konferencji wschodniej i ma już zapewniony udział w fazie play off.

Numer pierwszy w drafcie WNBA 2005 tydzień zaczęła fantastycznie, gdyż w wygranym meczu przeciwko Houston Comets wywalczyła 33 punkty, co jest jej rekordem kariery. Gdyby nie słabszy początek sezonu, McCarville mogła by śmiało ubiegać się o nagrodę MVP sezonu. Jej wskaźniki w bieżących rozgrywkach sięgają 14 punktów, 5,5 zbiórki oraz 2,2 asysty na mecz.

Dla złotej medalistki z Pekinu i liderki Phoenix Mercury Diany Taurasi zakończony tydzień był jednym z najlepszych w całej karierze, o ile nie najlepszym. Jej team, który broni mistrzowskiego tytułu i może nie wywalczyć awansu do fazy play off w tym sezonie, gra w ostatnich dniach rewelacyjnie, a Taurasi wręcz kosmicznie. Jej średnie wynoszące 30,3 punktów, 6,3 zbiórki, 4 asysty, 3,3 bloku i 2 przechwyty na mecz mówią same za siebie. Takie występy dały jej czwartą w tym sezonie, a dziewiątą w karierze nagrodę dla najlepszej zawodniczki tygodnia w WNBA. W ilości takich tytułów wyprzedzają ją tylko Lisa Leslie, Lauren Jackson i Tamika Catchings.

Dzięki ponad 30-punktowym zdobyczom w meczach przeciwko Houston Comets i Minnesocie Lynx, Taurasi zrównała się z Lauren Jackson w ilości meczy z takim właśnie dorobkiem punktowym. Taurasi i LJ mają aktualnie po 20 takich występów.

Dla rzucającej Phoenix Mercury jest to piąty sezon w lidze WNBA. Aktualnie jest ona liderką ligi w klasyfikacji strzelców ze średnią 24,1 punktu na mecz. W poprzednim sezonie pobiła rekord Lauren Jackson w ilości meczy potrzebnych do zdobycia 3000 tysięcy punktów. Była lepsza od Australijki o 11 meczy. Głównie dzięki niej i Cappie Pondexter Phoenix Mercury wywalczyły w ubiegłym sezonie pierwszy w swojej historii tytuł mistrzowski. Teraz ten sam duet walczy o to, żeby Mercury zagrały w fazie play off. W Pekinie Taurasi wywalczyła swój drugi w karierze złoty medal olimpijski.

Pozostałe kandydatki do nagrody Player of the Week: Tamika Whitmore (Connecticut Sun), Plenette Pierson (Detroit Shock), Candace Parker (Los Angeles Sparks), Kara Lawson (Sacramento Monarchs), Becky Hammon (San Antonio Silver Stars) oraz Sue Bird (Seattle Storm).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×