Bibrzycka z pierwszą wygraną w Final Eight

Turecki zespół Fenerbahce Stambuł pokonał w swoim pierwszym meczu Final Eight Euroligi koszykarek Bourges Basket, a duży udział w triumfie miała Agnieszka Bibrzycka.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Bourges Basket prowadziło z faworyzowanym Fenerbahce Stambuł 35:34. Na tym jednak zakończyły się dobre wspomnienia pogromczyń Wisły Can Pack Kraków.

Od tego momentu na parkiecie dominowały już bowiem tylko koszykarki Fenerbahce, które zanotowały serię 28:0! Francuzki nie trafiły do kosza przez 10 minut, a tę fatalną serię zakończyła dopiero Paulina Krawczyk, która trafiła zza linii 6,75.

Ostatecznie Fenerbahce wygrało na inaugurację turnieju w Jekaterynburgu 69:44.

Agnieszka Bibrzycka na parkiecie spędziła 24 minuty. W tym czasie w jej rubrykach statystycznych pojawiło się 10 punktów (4/9 za 2, 0/2 za 3 i 2/2 za 1), 2 zbiórki, 2 przechwyty, blok i 5 strat.

Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie Fenerbahce okazała się Angel McCoughtry, autorka 17 "oczek". 14 dodała Ivana Matović.

W innym poniedziałkowym meczu tej grupy Spartak Moskwa Region Vidnoje pokonał włoską Berettę Familę Schio 88:79.

We wtorek Fenerbahce zagra z Berettą Famila Schio, natomiast Bourges rywalizować będzie ze Spartakiem Moskwa Region Vidnoje.