"Biba" i Fenerbahce poszły za ciosem!

Fenerbahce Stambuł z Agnieszką Bibrzycką w składzie wygrało swój drugi mecz podczas Final Eight Euroligi koszykarek rozgrywanego w Jekaterynurgu.

Krzysztof Kaczmarczyk

Spotkanie było wyrównane do połowy drugiej kwarty, kiedy to na tablicy wyników było 31:28 na korzyść Fenerbahce Stambuł. Przełom pierwszej i drugiej połowy meczu to jednak pięciominutowy popis gry teamu z Turcji. Rywalki ze Schio przez ponad pięć minut nie potrafiły zdobyć punktu, a Fener zaliczyło run 19:0, który rozwiał nadzieje na wyrównaną końcówkę.

Ostatecznie Fenerbahce pokonało Berettę Familę Schio 86:59 i był to drugi triumf tego zespołu w drugim finałowym meczu.

Siłą triumfatorem był team, bowiem aż sześć koszykarek mogło pochwalić się dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. Najskuteczniejsza okazała się Angel McCoughtry , która wywalczyła 15 punktów, a "oczko" mniej uzbierała Cappie Pondexter.

Swój niemały wkład w wygraną miała oczywiście Agnieszka Bibrzycka. Polska snajperka w swoich statystykach zapisała 11 punktów (4/8 za 2 i 1/3 za 3), 3 zbiórki i tyle samo asyst. Na parkiecie "Biba" przebywała przez 19 minut.

Po stronie drużyny ze Schio najskuteczniejsza okazała się była zawodniczka CCC Polkowice Jantel Lavender - autorka 22 punktów.

Fenerbahce w poniedziałek ograło Bourges Basket i jeżeli wygra w środę ze Spartakiem Moskwa Region Vidnoje to fazę grupową F8 zakończy bez straty punktu na pierwszym miejscu.