Pokaz siły drużyny Eweliny Kobryn

UMMC Jekaterynburg, gospodarz Final Eight Euroligi koszykarek, rozgromił w swoim drugim finałowym meczu Good Angels Koszyce różnicą ponad 30 punktów!

Krzysztof Kaczmarczyk

Po wygranej nad CCC Polkowice, tym razem rywalkami były zawodniczki Good Angels Koszyce, które dzień wcześniej sensacyjnie ograły Galatasaray Stambuł. Tym razem jednak team ze Słowacji nie miał nic do powiedzenia.

UMMC rozpoczęło w zabójczym tempie, na obwodzie szalała Diana Taurasi, a po pierwszej kwarcie faworytki prowadziły już 26:8. Od tego momentu jasne było, że gospodynie turnieju będą w pełni kontrolowały przebieg meczu, aby ostatecznie wygrać aż 72:41.

Po stronie triumfatorek najskuteczniejsze okazały się Taurasi i Anete Jekabsone, które uzyskały odpowiednio 14 i 13 punktów. Double-double z kolei pochwalić mogła się Candace Parker - 11 "oczek" i 13 zbiórek.

Swoją cegiełkę do wygranej dołożyła również polska środkowa Ewelina Kobryn. "Ewka" na parkiecie przebywała 10 minut, a w tym czasie udało jej się wywalczyć 6 punktów (3/5 z gry), 4 zbiórki, 2 asysty i blok.

Drużyna z Jekaterynburga na pewno utrzyma prowadzenie w swojej grupie, bowiem ma na swoim koncie aktualnie dwa triumfy i żaden inny team nie jest w stanie już tego pułapu osiągnąć.

W drugim meczu tej grupy CCC Polkowice zagra z Galatasaray Stambuł.