Heat coraz bliżej historycznego rekordu!

Do historycznego rekordu coraz bliżej! Miami Heat wygrali 25. mecz z rzędu, pokonując w piątek Detroit Pistons 103:89. Blisko triple-double był LeBron James.

Jacek Konsek

Tak jak się spodziewano Heat nie mieli większych problemów z Detroit Pistons, którzy przegrali po raz dziesiąty z rzędu. Jedynie w pierwszej połowie Tłoki odskoczyły na 11 oczek, ale po przerwie Żar zniwelował straty i pewnie triumfował.

LeBron James zdobył dla zwycięzców 29 punktów, miał osiem zbiórek i osiem asyst przy fenomenalnej skuteczności z gry - 12/15. 19 oczek dołożył Dwyane Wade.

Żar wygrał po raz 25. z rzędu i do historycznego wyczynu Lakers potrzebuje już tylko ośmiu zwycięstw. Mistrzowie ligi wygrali równocześnie 16. kolejny mecz przed własną publicznością.

- W pierwszej połowie byliśmy wolni i ospali. Po przerwie nasza gra wyglądała lepiej - byliśmy agresywni, szybsi i skuteczniej broniliśmy. Podobał mi się styl w jakim skończyliśmy mecz - przyznał Erik Spoelstra, trener Miami.

W niedzielę Heat podejmą najgorszą drużynę NBA - Charlotte Bobcats, którzy na wyjeździe przegrali 28 z 34 meczów!

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

***

Do gry wrócili Kobe Bryant i Pau Gasol a Lakers podejmowali najgorszą drużynę na wyjazdach - Washington Wizards. Miało być łatwe zwycięstwo, tymczasem Czarodzieje sprawili zimny prysznic Jeziorowcom.

Goście przegrywali w drugiej połowie różnicą nawet 18 punktów, lecz ich świetna pogoń pozwoliła ostatecznie wygrać 103:100, co jest nie lada niespodzianką. To dopiero siódma wygrała stołecznej ekipy w 33 meczu poza Waszyngtonem!

Wizards mieli tego dnia dwóch bohaterów - Trevor Ariza trafił siedem trójek i zanotował 25 punktów, z kolei John Wall do 24 oczek dołożył aż 16 asyst.

- Dwa razy pokonałem Lakers w naszej hali. Pierwsze zwycięstwo w Staples Center to coś wspaniałego - powiedział Wall.

Bryant po dwóch meczach przerwy wyglądał bardzo dobrze i zakończył mecz z 21 punktami i 11 asystami. "Czarna Mamba" trafił celną trójkę w końcówce, lecz w ostatniej akcji meczu chybił. Lakers przerwali tym samym serię siedmiu kolejnych zwycięstw we własnej hali.

***

37 punktów Carmelo Anthony'ego wystarczyło do pokonania Toronto Raptors (99:94). Dzięki piątkowej wygranej New York Knicks uzyskali awans do play off jako czwarta drużyna w Konferencji Wschodniej.

Z meczu na mecz coraz lepiej w szeregach Knicks prezentuje się Kenyon Martin, który w piątek miał 19 punktów i 11 zbiórek. - On jest bardzo ważną częścią naszej drużyny. Potrzebujemy go w ważnych momentach - powiedział Anthony, który wraz z Martinem grali wspólnie niegdyś w Denver Nuggets.

Wśród pokonanych wyróżnił się Alan Anderson, który z ławki zdobył aż 35 punktów.