Hodge nie zagrał, ale Stelmet wygrał!

Stelmet Zielona Góra zdołał doprowadzić do remisu w ćwierćfinałowej serii z Energą Czarnymi Słupsk. Walter Hodge w konfrontacji tej nie wystąpił pomimo faktu, że wszyscy na to liczyli.

Krzysztof Kaczmarczyk

Bez Waltera Hodge'a zielonogórski Stelmet udowodnił, że też potrafi grać w koszykówkę, a może nawet jego absencja jeszcze bardziej zmotywowała jego kolegów z drużyny?

W hali CRS gospodarze od początku narzucili swój styl gry. Kapitalnie rozgrywał Łukasz Koszarek (8 asyst w pierwszej połowie), a pod tablicami królował Oliver Stević. Dzięki temu na przerwę Stelmet schodził prowadząc różnicą 14 "oczek".

Po zmianie stron słupszczanie ruszyli do odrabiania strat, ale napotkali na odpowiedź gospodarzy, a konkretnie Quintona Hosley'a, który wziął sprawy w swoje ręce, a Stelmet dzięki wygranej doprowadził do remisu w ćwierćfinale.

Czterech zawodników z podwójnymi zdobyczami punktowymi oraz double-double Koszarka pokazało siłę ekipy dowodzonej przez Mihailo Uvalina.

Dodatkowo gospodarze zanotowali znakomitą skuteczność w rzutach z gry, która wyniosła 52 procent, co miało też przełożenie na przewagę w asystach.

W ekipie pokonanych brylował Levi Knutson, a double-double zaliczył Yemi Gadri-Nicholson. Zawiódł Roderick Trice, który 6 ze swoich 8 punktów wywalczył dopiero w ostatnich trzech minutach meczu.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Czarni wygrali w Zielonej Górze 97:83. Kolejne spotkanie już w piątek 3 maja.