Odjechali w końcówce - relacja z meczu AZS WSGK Kutno - PC SIDEn Toruń

Koszykarze AZS WSGK Kutno w ostatniej kwarcie zdobyli aż 16 punktów z rzędu i dzięki temu pokonali Polski Cukier SIDEn Toruń. Gracze z Kutna zakończyli rozgrywki I ligi koszykówki na trzecim miejscu.

Łukasz Łukaszewski

Koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno doskonale rozpoczęli sobotni pojedynek. Podopieczni Jarosława Krysiewicza zdobyli pierwsze 8 "oczek" w tym meczu. Goście do kosza rywali trafili dopiero po ponad trzech minutach gry, ale dosyć szybko zaczęli odrabiać straty. Torunianie większość punktów zdobyli ze strefy podkoszowej i po pierwszej kwarcie mieli już tylko 3 "oczka" straty do rywali.

Polski Cukier SIDEn Toruń rozpoczął drugą odsłonę od celnego rzutu z dystansu w wykonaniu Sławomira Sikory i na tablicy wyników po raz pierwszy pojawił się remis. Od tego momentu prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Twarde Pierniki dominowały pod koszami, ale gospodarze byli tego dnia świetnie dysponowani rzutowo. Akademicy z Kutna trafili przed przerwą aż osiem rzutów z dystansu, w tym elemencie gry brylował szczególnie Dawid Bręk. Obwodowy zespołu z województwa łódzkiego w trakcie dwóch pierwszych kwart aż pięciokrotnie trafił zza łuku. Ostatnie trafienie przed przerwą było dziełem Łukasz Żytko i to Twarde Pierniki udawały się do szatni prowadząc 42:39.

Po powrocie na parkiet cały czas dominowali podopieczni Grzegorza Sowińskiego. Przewaga Twardych Pierników powiększała się i gdy Aleks Perka trafił do kosza zza linii 6,75 m na tablicy wyników wyświetliło się 57:47 dla gości. Podopieczni Jarosława Krysiewicza jeszcze w tej odsłonie zaczęli odrabiać dystans dzielący ich od torunian. Gospodarze głównie dzięki dobrej skuteczności z linii rzutów wolnych przed ostatnią kwartą mieli tylko 4 punkty straty.

Początek czwartej odsłony nie zwiastował przestoju w grze Twardych Pierników. Wręcz przeciwnie, przewaga Polskiego Cukru SIDEn Toruń znów zaczęła rosnąć. Po punktach Piotra Śmigielskiego torunianie mieli 8 "oczek" przewagi. Jednak wtedy gracze Grzegorza Sowińskiego przez prawie 5 minut nie trafili do kosza rywali. Gospodarze najpierw doprowadzili do remisu, który widniał na tablicy wyników po celnym rzucie Jakuba Dłuskiego. Później "akademicy" sami wypracowali 8 punktów dystansu nad rywalem. Koszykarze z Kutna łącznie zdobyli aż 16 punktów z rzędu i głównie dzięki temu wygrali sobotnie spotkanie.

Niemoc torunian przełamał dopiero dobrze dysponowany tego dnia Jacek Jarecki. Torunianie próbowali jeszcze odrobić straty i wygrać sobotnie spotkanie. Po rzutach wolnych Bartosz Bochno na tablicy wyników widniało jedynie 80:78 dla koszykarzy z Kutna. Jednak po bardzo nerwowej końcówce gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i to na szyjach zawodników AZS WSGK Polfarmexu zawisły brązowe medale mistrzostw PZKosz.

AZS WSGK Polfarmex Kutno - Polski Cukier SIDEn Toruń 84:81 (20:17, 19:25, 21:22, 24:17)