El. ME koszykarek: Polki wygrały z Belgijkami

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała w Helsinkach Belgię 79:60 (15:10, 24:13, 15:20, 25:17) w pierwszym meczu grupy C eliminacji do mistrzostw Europy w 2015 roku.

Piotr Dobrowolski

Reprezentantki Polski nie pozostawiły złudzeń rywalkom, dominując na parkiecie od połowy pierwszej kwarty. Świetne zawody rozegrała Agnieszka Skobel, zdobywczyni 24 punktów. W szeregach Belgii wyróżniła się Sofie Hendrickx, autorka 17 "oczek".

Po pierwszej połowie biało-czerwone prowadziły zdecydowanie. Po trafieniu Weroniki Idczak ich przewaga sięgnęła nawet 20 punktów (45:25). W trzeciej kwarcie nieco spuściły z tonu, ale w decydujących momentach powróciły do swojej dobrej gry. Zwycięstwo 79:60 w pełni obrazuje, która drużyna dominowała na parkiecie hali w Helsinkach.

W sobotę Polki zmierzą się z Finlandią.

Awans do drugiej fazy tegorocznych eliminacji, rundy play off, w której wezmą udział cztery drużyny, wywalczy jedynie zwycięzca grupy.

Belgia - Polska 60:79 (10:15, 13:24, 20:15, 17:25)

Belgia: Hendrickx 17, Raman 12, Ciappina 11, Celus 8, Mayombo 7, Mestdagh 3, Van Driel 2, Vanloo 0, Deyaert 0.

Polska: Skobel 24, Walich 9, Idczak 8, Owczarzak 8, Leciejewska 6, Skorek 5, Pawlak 5, Misiek 4, Szott-Hejmej 4, Koc 4, Majewska 2, Zietara 0.