Klub Wójcika nie zagra w LEGA Basket?!

Rada Nadzorcza LEGA Basket jednogłośnie podjęła decyzję o wycofaniu z rozgrywek dwóch klubów - Basket Napoli oraz Upei Capo d'Orlando. Z całą pewnością wiadomość ta nie ucieszyła 38-letniego reprezentanta Polski - Adama Wójcika. Koszykarz ten posiada bowiem ważny kontrakt z Upeą.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Jak poinformowała Rada Nadzorcza LEGA Basket dwie drużyny - Basket Napoli oraz Upea Capo d'Orlando - nie przystąpią do rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech z powodu nieprawidłowości w przesłanej dokumentacji. Włodarze obu klubów są zaskoczeni i oburzeni tą decyzją.

Wkrótce władze ligi zbiorą się ponownie, ale tym razem w celu ustalenia nowego terminarzu rozgrywek, dla ligi liczącej sobie 16 ekip.

Ważny kontrakt z Upeą Capo d'Orlando posiada doświadczony, 38-letni Adam Wójcik, który do tego klubu trafił w 2007 roku. W pierwszym sezonie w LEGA Basket notował przeciętnie 7,5 punktu oraz 2,1 zbiórki w 37 spotkaniach.

Mario Maione (prezydent Basket Napoli) - To niesamowita decyzja podjęta przez Radę Nadzorczą. Jest to lekceważenie nie tylko mojej firmy, ale także całego miasta. Sam włożyłem w ten klub wiele sił, aby mógł on występować na najwyższym szczeblu rozgrywek. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mieli swój wkład w ten zespół. Napoli stało się ofiarą nieuzasadnionej, nieuzasadnionej i niezrozumiałej dla mnie decyzji.

- Mogę powiedzieć i zapewnić, że w dniu 5 października Upea Capo d'Orlando zgodnie z terminarzem rozegra swoje spotkanie z Cantu - twierdził jeszcze przed ostateczną decyzją Rady Nadzorczej Enzo Sindoni, prezydent Upea Capo d'Orlando.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×