Zakończenie sezonu w GTK Gdynia

We wtorek na obiektach sportowych Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste zakończeniu sezonu GTK Gdynia.

Stanisław Grabowski

Miniony rozgrywki dostarczyły trenerom, zawodnikom i kibicom GTK Gdynia wielu emocji. W tym roku drużyna z Trójmiasta zdobyła pięć medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach:

- brązowy medal juniorski starsze (U-20)
- srebrny medal juniorki (U-18)
- złoty medal juniorzy (U-18)
- złoty medal w koszykówce 3x3 Mężczyzn
- złoty medal w koszykówce 3x3 Kobiet

Ponadto najlepszym zawodnikiem podczas turnieju finałowego juniorów (MVP) został wybrany Przemysław Żołnierewicz, który w jedym z meczy zdobył 47 punktów.

Młodzież z Gdyni występuje także w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. W tym roku powołania otrzymali:

kategoria U-18 kobiet: Julia Drop, Agata Stępień, Jowita Ossowska, Dominika Duraj

kategoria U-20 kobiet: Ewelina Jackowska i Anna Jakubiuk

kategoria U-16 mężczyzn: Marcel Ponitka, Mateusz Jankowski, Adam Grądziel

kategoria U-18 mężczyzn: Artur Włodarczyk, Przemysław Żołnierewicz, Damian Jeszke, Kamil Zywert

- Radio Gdańsk - Włodzimierz Machnikowski

Na koniec rozegrano mecz pomiędzy trenerami i rodzicami, a zawodnikami oraz zawodniczkami GTK Gdynia. Spotkanie zakończyło się zgodnym remisem  28:28.