Clanton ponownie skuteczny - drugi sparing Anwilu

Akcje przodem do kosza, skuteczne kontry i wymuszanie fauli - Keith Clanton rzucił 20 punktów w drugim meczu sparingowym Anwilu Włocławek i "Rottweilery" pokonały Polski Cukier SIDEn Toruń 84:58.

Michał Fałkowski

W poprzednim sezonie ekipa Polskiego Cukru SIDEn Toruń była wyżej w hierarchii niż KS Stal Ostrów Wielkopolski, ale to ta druga ekipa postawiła cięższe warunki Anwilowi Włocławek (przegrała 59:79) przed trzema dniami.

Zespół Grzegorza Sowińskiego początkowo trzymał się blisko włocławian, ale w drugiej kwarcie gospodarze przyspieszyli tempo gry i już po pierwszej połowie mieli 16 oczek przewagi (40:24).

Od początku bardzo skuteczny w szeregach "Rotteilerów" był Keith Clanton, który ostatecznie rzucił 20 punktów (w pierwszym meczu miał 21 oczek), ale niewiele gorszy był Dusan Katnić - autor 18 punktów i czterech asyst. 12 oczek dodał Mateusz Kostrzewski. Dla gości 16 punktów rzucił był zawodnik Anwilu, Wojciech Barycz.

Na parkiet, po ponad czteromiesięcznej przerwie, wrócił Piotr Pamuła, zabrakło natomiast kontuzjowanego Seida Hajricia.

Anwil Włocławek - Polski Cukier SIDEn Toruń 84:58 (18:16, 22:8, 22:13, 22:21)

Anwil: Clanton 20, Katnić 18, Kostrzewski 12, Sokołowski 11, Johnson 11, Mijatović 6, Witliński 3, Pamuła 3

SIDEn: Barycz 16, Wojdyła 8, Stępień 8, Lisewski 8, Bochno 5, Jarecki 4, Perka 4, Śmigielski 2, Żytko 2, Wilczek 1, Plebanek 0

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.