Drużyna Mateusza Ponitki bliżej Euroligi. 8 punktów Polaka

Mateusz Ponitka zdobył osiem punktów i miał trzy zbiórki dla Telenet Ostendy w pierwszym meczu eliminacyjnym do Euroligi. Belgijska drużyna pokonała Chimki Moskwa 90:79 i awansowała do półfinału.

Jacek Konsek

Mateusz Ponitka spędził na parkiecie 17 minut. W tym czasie miał 2/3 za dwa, 1/4 za trzy oraz 1/2 z linii rzutów wolnych. Reprezentacyjny rzucający zanotował również trzy zbiórki i popełnił trzy straty.

Chikmom nie pomógł nawet rewelacyjny występ byłego gracza NBA Paula Davisa, który rzucił 32 punkty. W zespole Telenetu brylował Ryan Thompson, autor 19 punktów. Belgowie przypieczętowali zwycięstwo świetną grą w czwartej kwarcie, którą wygrali 30:20.

Drużyna Ponitki w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu CEZ Nymburk - Banvit Bandirma.

Jednym z arbitrów środowego spotkania był Marcin Kowalski.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.