Ważna wygrana MCKiS-u, Spójnia wciąż na dnie tabeli - relacja z meczu MCKiS Jaworzno - Spójnia Stargard Szczeciński

MCKiS oraz Spójnia potrzebują zwycięstw, więc sobotnie starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Jaworznianie od początku do końca prowadzili, nie dając rywalom szans na rozwinięcie skrzydeł.

Olga Krzysztofik

Gospodarze rozpoczęli mecz z wysokiego "C", bo od prowadzenia 6:0, Spójnia zdobyła swoje pierwsze punkty po trzech minutach gry. W tym momencie obie drużyny dopadła niemoc, do kosza nie wpadały rzuty z żadnego miejsca na parkiecie, nawet z linii osobistych. Tę fatalną serię po 5 minutach i 10 sekundach przerwał celnym wolnym Damian Janiak. Do końca premierowej odsłony Spójnia za sprawą Marcina Stokłosy zdobyła pięć punktów i przegrała kwartę 7:15.

Trafiając trójkę na początku drugiej odsłony Stokłosa próbował poderwać kolegów z drużyny do walki, co mu się udało. Przyjezdni zaczęli grać lepiej, a przede wszystkim skuteczniej, co sprawiło, że na parkiecie wywiązała się zacięta walka. Jednak podopieczni Ireneusza Purwinieckiego nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Po pierwszej połowie przegrywali oni 24:29, a po powrocie na parkiet nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom. Przyjezdni przełamali się po ponad pięciu minutach odsłony, ale ich skuteczność wciąż uniemożliwiała im nawet doprowadzenie do remisu.

Przed ostatnią kwartą jaworznianie prowadzili 48:37 i nie zamierzali wypuścić wygranej z rąk. Po akcji 2+1 Michała Kwiatkowskiego Spójnia przegrywała pięcioma "oczkami" i w jej szeregach nadzieja na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę wciąż się tliła. Jednak gospodarze nie spuścili z tonu i utrzymali przewagę do samego końca, dzięki czemu po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze swojego drugiego triumfu w debiutanckim sezonie w I lidze.

Najlepszym zawodnikiem Spójni był Marcin Stokłosa, który do drużyny dołączył dopiero niedawno. W siódmej kolejce stargardzianie odnieśli siódmą porażkę i wciąż zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, będąc jedynym zespołem bez zwycięstwa.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - Spójnia Stargard Szczeciński 62:53 (15:7, 14:17, 19:13, 14:16)

MCKiS: Szłapka 13 (3x3 pkt), Śpica 12, Grochowski 8, Nowerski 8, Przyborowski 7, Gospodarek 6, Janiak 4, Wróbel 2, Kwiatkowski 2 (13 zb), Jędros 0.

Spójnia: Stokłosa 13 (3x3 pkt), Koszuta 7, Bodych 6, Kwiatkowski 6, Suliński 5, Ejsmont 5, Pytyś 5, Soczewski 4, Grudziński 2, Wróblewski 0, Zarzeczny 0.