IBC: Anwil Włocławek wygrał z ambitnym Asseco Gdynia

Asseco Gdynia ambitnie walczyło do samego końca o zwycięstwo, ale ostatecznie to Anwil Włocławek sięgnął po triumf w pierwszym meczu w ramach Pucharu Polski koszykarzy.

Patryk Kurkowski

Podopieczni Miliji Bogicevicia znakomicie rozpoczęli starcie z zespołem Davida Dedka. Już w 6. minucie włocławianie wygrywali 20:4, dzięki czemu postawili się w komfortowych warunkach. Anwil długo utrzymywał wysokie prowadzenie nad Asseco, ale w drugiej części spotkania goście wzięli się za odrabianie strat.

O ile jeszcze w trzeciej kwarcie "Rottweilery" utrzymywały bezpieczny dystans nad przeciwnikiem, o tyle w ostatniej odsłonie emocji nie brakowało. W ostatnich minutach gdynianie zbliżyli się bowiem na odległość nawet dwóch punktów po celnych rzutach A.J. Waltona, lecz w końcówce Danilo Mijatović i Michał Sokołowski przypieczętowali wygraną gospodarzy.

W drużynie Anwilu najskuteczniejszy był Deividas Dulkys. Litwin popełnił sporo błędów, ale zdobył dla włocławian 19 punktów przy nie najgorszej skuteczności (niespełna 43 procent z gry). Co więcej, jeszcze czterech zawodników dołożyło przynajmniej 10 punktów. Generalnie trener Bogicević skorzystał z usług zaledwie siedmiu koszykarzy. Asseco, które po raz kolejny zagrało charakternie, mogło liczyć na będącego w wysokiej dyspozycji Piotra Szczotkę, autora 19 punktów i 8 zbiórek.