Mateusz Jarmakowicz: Walczyliśmy do samego końca

Mateusz Jarmakowicz udanie zastąpił Garretta Stutza pod koszem Energi Czarnych Słupsk rzucając 18 punktów. Gospodarze jednak przegrali z Anwilem Włocławek 64:71.

Michał Fałkowski

Mateusz Jarmakowicz nie miał ostatnio dobrej passy w zespole Energi Czarnych Słupsk - po raz ostatni skuteczny mecz zaliczył przeciwko Stelmetowi Zielona Góra pod koniec października. Zaaplikował wówczas mistrzowi Polski 17 punktów w 17 minut, a słupszczanie wygrali 81:72.

Od tamtej pory jednak sytuacja 25-letniego koszykarza zmieniła się całkowicie. W meczach z Rosą oraz Śląskiem zagrał łącznie 18 minut, zaś w trzech kolejnych... nie wyszedł ani razu na parkiet. Trener Andrej Urlep pozwolił mu zagrać dopiero w niedawnym starciu z AZS Koszalin, zaś w pojedynku z Anwilem musiał postawić na Jarmakowicza ze względu na kontuzję Garretta Stutza.

- Bardzo cieszę się z tego, że dostałem szansę na grę i cieszę się, że moje rzuty wpadały do kosza, ale tak naprawdę wolałbym zamienić moje zdobycze punktowe na zwycięstwo drużyny - mówił po spotkaniu 25-letni zawodnik Energi Czarnych.

Wobec fatalnej dyspozycji Keitha Wrighta (który, notabene, jest już jedną nogą poza drużyną Andreja Urlepa), Jarmakowicz spędził na parkiecie aż 29 minut i okazał się najskuteczniejszym koszykarzem zespołu. Zdobył aż 18 punktów (8/12 z gry) oraz miał sześć zbiórek, ogólnie notując pozytywny występ. Energa Czarni ulegli jednak przyjezdnym z Włocławka 64:71.

- Graliśmy w tym spotkaniu osłabieni, a rywal był bardzo dobrze dysponowany. W trzeciej kwarcie trafili kilka bardzo istotnych rzutów, które nas zdeprymowały. Myślę jednak, że walczyliśmy do samego końca, staraliśmy się nie patrzeć na urazy i zostawiliśmy serce na parkiecie. Rywal niestety okazał się zbyt skuteczny - dodawał Jarmakowicz.
Mateusz Jarmakowicz w meczu z Rosą Radom Mateusz Jarmakowicz w meczu z Rosą Radom
Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Deividas Dulkys: Moja forma pomaga zespołowi wygrywać