Nieudany powrót Jankowskiego do Zielonej Góry. Siódma wygrana z rzędu Stelmetu

Stelmet Zielona Góra wygrał siódme spotkanie z rzędu w Tauron Basket Lidze. Mistrzowie Polski pewnie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 91:55.

Jacek Konsek

Powrót Tomasza Jankowskiego do Zielonej Góry okazał się wyjątkowo nieudany. Polpharma Starogard Gdański pod jego wodzą jedynie w premierowej kwarcie grała lepiej od mistrza Polski. W kolejnych odsłonach Farmaceuci byli już tylko tłem dla rozpędzonych obrońców tytułu, którzy wygrali różnicą aż 36 punktów, notując siódme zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.

Goście zaskoczyli Stelmet w pierwszej kwarcie. Świetnie spisywał się Michael Hicks, który 11 ze swoich 19 punktów wywalczył właśnie w tej odsłonie. Niewiele gorszy od niego był Mujo Tuljković (7 pkt w tej kwarcie), dzięki czemu Polpharma prowadziła nawet 19:10.

Podopieczni Mihailo Uvalina szybko otrząsnęli się jednak z początkowego letargu i ruszyli do ofensywy. Mimo, że Łukasz Koszarek szybko złapał trzy faule a Christian Eyenga spędził na parkiecie ledwo 12 minut, gospodarze mieli o wiele więcej atutów od rywali.

Kapitalne zawody tego dnia rozgrywali szczególnie Adam Hrycaniuk i Marcin Sroka, nominalni rezerwowi. Pierwszy z nich, niemający po drugiej stronie parkietu Cezarego Trybańskiego rządził pod koszem, notując 19 punktów i 10 zbiórek, z kolei Sroka z 20 oczkami (4/6 za trzy) okazał się najlepszym snajperem spotkania. Dla obu były to najlepsze występy w bieżących rozgrywkach.

Wobec słabszej postawy Koszarka grę Stelmetu bardzo dobrze prowadził Erving Walker, który do 10 punktów dołożył również 10 asyst. Stelmet w drugiej kwarcie zanotował serię 14:0, dzięki czemu szybko odskoczył na prowadzenie, które rosło z minuty na minutę. Dość powiedzieć, że w drugiej i czwartej kwarcie ekipa Jankowskiego zdobyła ledwo dziewięć oczek.

Mistrzowie Polski mają bilans 9-1, który pozwala im pewnie przewodzić w rozgrywkach. Z kolei starogardzianie z bilansem 1-9 znajdują się w coraz gorszej sytuacji.

Stelmet Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 91:55 (12:21, 28:9, 18:16, 33:9)

Stelmet: Marcin Sroka 20, Adam Hrycaniuk 19, Erving Walker 10, Vladimir Dragicevic 10, Przemysław Zamojski 9, Kamil Chanas 7, Christian Eyenga 6, Craig Brackins 4, Łukasz Koszarek 4, Aaron Cel 2, Maciej Kucharek 0.

Polpharma: Michael Hicks 17, Mujo Tuljkovic 16, Nikola Jeftic 6, Linas Lekavicius 5, Ovid Varanauskas 4, Bartosz Sarzało 3, Kacper Radwański 2, Filip Struski 2, Łukasz Paul 0.