NCAA: 20 punktów Tomasza Gielo

W sobotę wieczorem kolejny mecz w lidze NCAA rozegrał Tomasz Gielo i jego Liberty Flames. Polak zaliczył bardzo dobre zawody.

Stanisław Grabowski

Tomasz Gielo w meczu przeciwko Princeton Tigers wyszedł na parkiet w pierwszej piątce i przebywał na nim 35 minut. W tym czasie nasz skrzydłowy rzucił 20 punktów trafiając 7/11 za 2 i 2/3 za 3. Dodatkowo Polak zanotował 7 zbiórek, 1 blok oraz popełnił 2 przewinienia osobiste. Ostatecznie Liberty (6-9) przegrało 74:80, choć drugą połowę wygrało 43:42.

Następne spotkanie zespół naszego reprezentanta rozegra 8 stycznia z Radford.

Gonzaga Bulldogs pokonała Pacific Tigers 86:64, prowadząc już do przerwy 46:25. Przemysław Karnowski zdobył w tym pojedynku 9 oczek, do których dołożył 8 zbiórek, 1 asystę, 1 przechwyt, 2 bloki oraz 1 stratę. Zespół Polaka legitymuje się obecnie bilansem 14-2 w lidze.