NCAA: Gielo lepszy od Karnowskiego

W sobotę w nocy w lidze NCAA Przemysław Karnowski i Tomasz Gielo rozegrali kolejne spotkania. Tym razem statystycznie lepszy był ten drugi.

Stanisław Grabowski

Przemysław Karnowski w meczu z Saint Mary's Gaels (21-10) na boisku spędził 22 minuty. W tym czasie rzucił 10 punktów (4/8 za 2, 2/2 za 1) oraz zanotował 6 zbiórek (2 w ataku), 2 asysty, 2 bloki, 2 straty i popełnił 2 przewinienia osobiste. Ostatecznie Gonzaga Bulldogs (25-6) pokonała rywali 75:47 prowadząc już do przerwy 42:22. Double-double zaliczył Sam Dower (15 oczek, 10 zbiórek).

Lepiej indywidualnie wypadł Tomasz Gielo, który przeciwko Radford Highlanders (20-11) zdobył 16 punktów (1/4 za 3, 6/8 za 2, 1/2 za 1) oraz dołożył 8 zbiórek (2 w ataku), 2 asysty, 3 straty, 2 faule. Niestety jego Liberty Flames (11-20) uległo 83:87 choć po 20 minutach wygrywało 40:34. Polak ten pojedynek zaczął na ławce rezerwowych.

Najbliższe spotkanie zespół naszego skrzydłowego rozegra w nadchodzącą środę z Winthrop Eagles (17-12).