PGE Turów nie dał szans Asseco. Triple-double Prince'a!

Na rozpoczęcie 21. kolejki TBL PGE Turów Zgorzelec łatwo pokonał Asseco Gdynia 88:76. Kapitalny mecz rozegrał J.P. Prince, który skompletował triple-double!

Jacek Konsek

Inauguracja 21. kolejki TBL była jednostronnym widowiskiem z wielką rolą jednego aktora. J.P. Prince rozegrał kapitalne spotkanie, notując triple-double w postaci 22 punktów, 10 asyst i 10 zbiórek. Amerykanin już do przerwy miał 16 oczek, siedem zbiórek i sześć asyst.

Wicemistrzowie Polski nie mieli żadnego problemu z pokonaniem Asseco Gdynia. W pewnym momencie prowadzili różnicą nawet 30 punktów. Wszystko za sprawą drugiej kwarty, którą wygrali aż 27:6. Zaledwie dziesięć minut wystarczyło podopiecznym Miodraga Rajkovicia, aby zapewnić sobie 16. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Zgorzelczanie szczególnie w pierwszej połowie imponowali skutecznością. Wiele punktów zdobyli po szybkich atakach oraz ponawiając akcje po zbiórkach w ofensywie. Jak zwykle dobrze spisali się zmiennicy w Turowie, którzy dołożyli do końcowego dorobku 18 punktów.

Oprócz rewelacyjnego występu Prince'a, w zespole gospodarzy warto wyróżnić Mike Taylor, który rozegrał najlepszy mecz od czasu gdy jest w ekipie Turowa. Amerykanin zdobył 20 punktów, z kolei Filip Dylewicz zapisał na swoim koncie 18 punktów, 13 zbiórek i pięć asyst.

Pokonanym na nic zdała się świetna postawa Fiodora Dmitriewa, który zgromadził 25 punktów i siedem zbiórek. Rosjanin rewelacyjnie trafiał za trzy punkty, notując 7/9 w tym elemencie. To głównie dzięki niemu gdynianie wygrali drugą kwartę różnicą 13 punktów.

Tylko dziewięć punktów zdobył A.J. Walton, najlepszy snajper Asseco. Amerykanin miał 3/8 z gry, lecz zanotował siedem asyst i trzy przechwyty.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 88:76 (24:20, 27:6, 20:26, 17:24)

Turów: J.P. Prince 22, Mike Taylor 20, Filip Dylewicz 18, Damian Kulig 11, Tony Taylor 5, Jakub Karolak 4, Ivan Zigeranovic 4, Nemanja Jaramaz 2, Denis Krestinin 2, Piotr Stelmach 0.

Asseco: Fiodor Dmitriew 25, Piotr Szczotka 15, Przemysław Frasunkiewicz 10, A. J. Walton 9, Łukasz Seweryn 6, Przemysław Żołnierewicz 6, Ovidijus Galdikas 3, Filip Matczak 2, Sebastian Kowalczyk 0, Roman Szymański 0.