Maskoliunas przypomniał sobie o Roszyku. "Każdy zawodnik czeka na swoją szansę"

Krzysztof Roszyk był jednym z tych zawodników, którzy przyczynili się do tego, że Trefl Sopot nawiązał równorzędną walkę z Asseco Gdynia. Skrzydłowy świetnie zajął się w obronie A.J. Waltonem.

Karol Wasiek

Po przyjściu do zespołu Simasa Buterleviciusa Krzysztof Roszyk stracił miejsce w rotacji meczowej. Polski skrzydłowy ostatni raz na parkiecie pojawił się w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg (16 lutego). Później zawodnik oglądał mecze z perspektywy ławki rezerwowych. Wydawało się, że podobnie będzie w spotkaniu z Asseco, ale niespodziewanie Roszyk pojawił się w wyjściowym składzie na drugą połowę i został od razu oddelegowany do krycia A.J. Waltona. Amerykanin, który w pierwszej połowie radził sobie świetnie, później miał problemy z Roszykiem. Polski skrzydłowy na całym na boisku naciskał na rozgrywającego Asseco Gdynia.

- Trener Maskoliunas powiedział mi w przerwie, że mam się rozgrzewać i to w sumie było na tyle - mówi w rozmowie z naszym portalem Roszyk, który po chwili dodaje: - Mamy dziesięciu równorzędnych zawodników w składzie i to trener decyduje kto w danym meczu gra. Każdy zawodnik czeka na swoją szansę. Jeśli jest już na boisku, to stara się ją wykorzystać - zaznacza gracz Trefla Sopot.
Krzysztof Roszyk skutecznie zatrzymał A.J. Waltona Krzysztof Roszyk skutecznie zatrzymał A.J. Waltona
Roszyk zdradzam nam pomysł na skuteczne powstrzymanie A.J. Waltona. - Myślę, że jest sposób na krycie Waltona. Każdy zawodnik nie lubi jak jest pressing na całym boisku, w szczególności kiedy jest to wyższy obrońca. Walton ma gorszy rzut i na pewno o tym każdy w lidze wie. Prawda jest jednak taka, że jeżeli nie uda się go zatrzymać jeden na jeden, to musi w tym pomóc cały zespół - podkreśla polski skrzydłowy.

Po wyrównanym boju gospodarze pokonali Trefla Sopot 72:67. Dla gości była to już szósta porażka w tym sezonie.

- Asseco zdecydowanie lepiej weszło w mecz, poczuli, że mogą ten mecz wygrać. Pozwoliliśmy im w to uwierzyć i oni to wykorzystali. Przegraliśmy mecz i to jest największy problem na tę chwilę - ocenia Roszyk.