II liga: Znamy wszystkich finalistów

W środę odbyły się trzy decydujące spotkania półfinałowe w II lidze koszykarzy. Już w najbliższy weekend rozpoczną się finały w grupach.

Stanisław Grabowski

W grupie A Legia Warszawa pokonała u siebie MKS Drogbruk Kalisz 84:59 prowadząc już do przerwy 50:36. Znakomitą partię rozegrał Arkadiusz Kobus, autor 23 punktów w pierwszych dwudziestu minutach gry (w sumie 25, eval 28).

W grupie również decydująca dla losów rywalizacja była przewaga własnego parkietu i dzięki temu GTK Fluor Gliwice ograł po raz drugi Pogoń Prudnik. Tym razem wynik końcowy brzmiał 62:55. Jak na lidera przystało zagrał rozgrywający Tomasz Wróbel (17 oczek, 6 zbiórek, 6 asyst). Dwa punkty więcej zaliczył Artur Grygiel.

W grupie C do III rundy awansował UMKS Kielce, który zagrał w środę przeciwko Księżakowi Łowicz bardzo dobrą pierwszą i czwartą kwartę (odpowiednio 26:9 i 22:9).