Asseco Gdynia o krok od play off! Kapitalny finisz Waltona

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=1730]Asseco Gdynia[/tag] po dogrywce pokonało Kotwicę Kołobrzeg 77:70 i jest już o krok od awansu do play off Tauron Basket Ligi. Kapitalny finisz spotkania zanotował [tag=38954]A.J. Walton[/tag], lider gdynian.

Asseco było w bardzo ciężkiej sytuacji w Kołobrzegu, lecz gdynianie mają w swoich szeregach A.J. Waltona, który po raz kolejny potwierdził, że jest jednym w czołowych graczy całego sezonu. Amerykanin po trzech kwartach miał zaledwie trzy punkty, lecz w czwartej odsłonie i dogrywce wywalczył aż 18 oczek i został bohaterem spotkania!

Pierwsze sobotnie spotkanie było bardzo emocjonujące. W premierowej kwarcie przyjezdni rzucali na ponad 83-proc. skuteczności i prowadzili nawet 22:12. Świetnie spisywali się wówczas Fiodor Dmitriew i Ovidijus Galdikas, którzy do przerwy zgromadzili w sumie 20 punktów.

Kotwica nie zamierzała jednak łatwo sprzedawać skóry i wzięła się do odrabiania strat. W drugiej kwarcie odrobiła pięć oczek, w trzeciej aż siedem i wyszła na prowadzenie. Świetnie dysponowany był tego dnia Rafał Bigus, a w trzeciej kwarcie aż 10 punktów trafił Grzegorz Arabas. W pewnym momencie było nawet 53:45 dla kołobrzeżan, którzy mieli nadzieję na przerwanie fatalnej passy i pierwszą wygraną od ponad miesiąca.

Nic z tego. Asseco wzięło się za odrabianie strat w ostatniej kwarcie. Walton z minut na minutę był coraz groźniejszy - sam zdobył 11 oczek w tej odsłonie.  W dogrywce Amerykanin zdobył połowę punktów swojej drużyny i nie pozostawił wątpliwości komu należały się tego dnia dwa punkty.

Dimitriew zdobył 22 punkty, z kolei Walton miał 21 i osiem zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnił się Bigus (21 pkt) oraz Michael Gospodarek, autor 16 oczek, siedmiu zbiórek i sześciu asyst.

Asseco wygrało po raz piąty z rzędu i z bilansem 17-13 jest już o krok od awansu do najlepszej ósemki TBL. Kotwica poległa z kolei po raz 10. z rzędu i z bilansem 4-26 zamyka ligową tabelę.

Kotwica Kołobrzeg - Asseco Gdynia 70:77 (12:22, 18:13, 17:10, 16:18, 7:14)

Kotwica: Rafał Bigus 21, Michael Gospodarek 16, Grzegorz Arabas 14, Marek Piechowicz 10, Wojciech Złoty 4, Bartosz Ciechociński 3, Paweł Lasota 2.

Asseco: Fiodor Dmitriew 22, A.J. Walton 21, Ovidijus Galdikas 8, Sebastian Kowalczyk 7, Piotr Szczotka 7, Roman Szymański 4, Łukasz Seweryn 3, Przemysław Frasunkiewicz 3, Filip Matczak 2.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: