NBA Summer League: Magic wciąż bez porażki, Payton blisko triple-double

Orlando Magic wygrali drugie spotkanie podczas Ligi Letniej NBA. Najlepszym strzelcem poniedziałku okazał się jednak Jeremy Lamb z Oklahomy City Thunder, autor 26 punktów.

Jacek Konsek
Imponująca wygrana Orlando Magic to zasługa dwóch debiutantów - Elfrida Paytona oraz Aarona Gordona. Pierwszy z nich otarł się o triple-double, notując 12 punktów, dziewięć asyst i osiem zbiórek. Co ciekawe, Payton miał 5/5 z gry! Gordon dołożył dziewięć punktów i siedem zbiórek.
Magic i Detroit Pistons to jedyne niepokonane drużyny w obecnej edycji Ligi Letniej. Z kolei Houston Rockets wciąż nie odnieśli zwycięstwa. W ich szeregach najlepiej spisał się Nick Johnson, zdobywca 13 punktów.

Udana druga połowa spotkania dała Oklahomie City Thunder pierwsze zwycięstwo podczas Ligi Letniej w Orlando. W ekipie Grzmotu błysnął znany już gry na parkietach NBA Jeremy Lamb, autor 26 punktów, oraz wybrany w niedawnym drafcie Mitch McGary, który do 18 oczek dołożył 13 zbiórek.

Wśród pokonanych wyróżnił się Mason Plumlee, który zapisał na swoim koncie 13 punktów i sześć zbiórek.

Willie Reed zdobywając 18 punktów i sześć zbiórek poprowadził Indianę Pacers do pierwszej wygranej. Koszykarze z Indianapolis pokonali Boston Celtics 96:77, choć jeszcze przed przerwą przegrywali różnicą 18 punktów. Reed kilka razy już starał się o angaż w NBA, a ostatnio był wyróżniającą się postacią w lidze NBDL.

Celtom na nic zdało się 15 punktów, sześć zbiórek i cztery asysty w wykonaniu Kelly'ego Olynyka.