ME U-20:Polacy rozbili Słowenię

Nadspodziewanie łatwo Polacy uporali się ze Słoweńcami. Kluczem do sukcesu była świetna druga kwarta. Biało-czerwoni wygrali 79:60.

Bartosz Półrolniczak

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Duża w tym zasługa Jakuba Garbacza, który bardzo szybko zdobył 12 punktów. Pod koniec pierwszej odsłony koszykarze ze Słowenii zagrali lepiej i doprowadzili do wyrównania. Druga odsłona to popis podopiecznych Mariusza Niedbalskiego.  Wygrali ją aż 19 oczkami i w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Po przerwie nic się nie zmieniło. Gra była wyrównana, ale Polacy ani przez chwilę nie mogli czuć się zagrożeni. Ostatecznie biało-czerwoni pokonali Słowenię 79:60 i zagrają o 9. miejsce.

Polacy świetnie rzucali za trzy punkty. W całym meczu trafili aż 10 takich rzutów, przy 47 procentach skuteczności w tym elemencie.

Ostatnim przeciwnikiem Polaków będzie Wielka Brytania lub Włochy.

Słowenia - Polska 60:79 (21:21, 6:25,19:19,14:14)

Słowenia: Ritlop 11, Nikolić 10, Bolcina 8, Rebec 8, Gabravsek 7, Dolencek 6, Kastrati 4, Rizman 2, Kokol 2, Strazar 2.

Polska: Garbacz 20, Borowski 14, Patoka 13, Grzeliński 7, Schenk 6, Jeszke 5, Witliński 5, Szymkiewicz 3, Struski 3, Radwański 3.

ME U-20: Polska bez szans w starciu z Chorwacją