Trener Austrii: Nie mamy takiego doświadczenia

Reprezentacja Austrii postawiła bardzo trudne warunki biało-czerwonym w środowym meczu w Lubinie. Ostatecznie Polacy wygrali 90:85 i awansowali na EuroBasket.

Karol Wasiek

Reprezentacja Austrii niemal przez całe spotkanie prowadziła w środowym spotkaniu. Polacy pierwsze prowadzenie objęli w trzeciej kwarcie. Wówczas wydawało się, że spokojnie dociągną korzystny wynik do końca meczu, ale Austriacy w końcówce pokazali charakter i doprowadzili do dogrywki. W niej większym sprytem wykazali się Polacy, którzy przechylili szalę na własną korzyść.

Świetnie w barwach naszych rywali spisywał się Rasid Mahalbasić, który rzucił aż 27 punktów. Z obwodu bardzo skuteczny był za to Thomas Schreiner - 17 "oczek".

- Na wstępie chciałbym pogratulować zwycięstwa i awansu polskiej reprezentacji. Mój zespół walczył, bardzo się starał, włożył wiele serca w grę, ale nie udało się nam zwyciężyć. Uważam, że o przegranej zadecydowały błędy w samej końcówce - podkreśla Werner Sallomon, trener reprezentacji Austrii.

Austriacy w grupie C zdobyli dziewięć punktów - wygrali trzy z sześciu meczów. Pokonali dwa razy Luksemburg i Polskę. - Jesteśmy na etapie budowania zespołu i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Takie starcia, jak to środowe, z bardziej doświadczonym rywalem na pewno zaowocują wygranymi w kolejnych spotkaniach - dodaje Werner Sallomon.

Polska - Austria 90:85