Anwil wreszcie wygrał. Czwarta z rzędu porażka Wikany Start

W meczu dwóch drużyn, które w ostatnim czasie grały poniżej oczekiwań Anwil pokonał Wikanę Start Lublin 91:77. Dla włocławian to dopiero druga wygrana w całym sezonie.

Bartosz Półrolniczak

Początek meczu należał do podopiecznych Predraga Krunicia, którzy głównie za sprawą dobrze dysponowanego Konrada Wysockiego wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Gospodarze jednak nie odpuszczali i z każdą minutą byli coraz groźniejsi. Do przerwy goście wciąż prowadzili, ale zaledwie dwoma oczkami.

W trzeciej kwarcie beniaminek TBL wyszedł nawet na prowadzenie, ale goście nie dali się przełamać i bardzo szybko odzyskali inicjatywę. Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się ostatnia kwarta, w której to ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Chase Simon. Koszykarze Pawła Turkiewicza zupełnie stracili pomysł na grę i w ciągu kilku chwil stało się jasne, że to właśnie ekipa z Włocławka odniesie zwycięstwo. Ostatecznie Anwil wygrał 91:77 i była to dla niego dopiero druga wygrana w sezonie.

Lublinianie przegrali czwarty mecz z rzędu i z bilansem 2-6 wciąż znajdują się w dolnym rejonie tabeli. Po fatalnym początku sezonu i zmianach personalnych w górę wydaje się iść natomiast Anwil, który już w poprzedniej kolejce mimo porażki zaprezentował się w z dobrej strony.

Gracze trenera Krunicia musieli sobie radzić bez Mikołaja Witlińskiego. Znakomite zawody rozegrał Deonta Vaughn, który zdobył 24 punkty, dokładając do tego pięć zbiórek i siedem asyst. Dzielnie wspierali go Simon - 20 oczek i Wysocki - 19. Liderem Wikany Startu był tradycyjnie Bryon Allen, który rzucił aż 28 punktów.

O sukcesie koszykarzy z Hali Mistrzów zdecydowała przede wszystkim znacznie wyższa skuteczność rzutów z gry. Anwil wygrał także walkę o zbiórki (29:21). Gościom nie przeszkodziło nawet 16 strat i mniejsza ilość asyst.

Wikana Start Lublin - Anwil Włocławek 77:91 (16:18, 24:24, 23:22, 14:27)

Wikana Start: Allen 28, Lewandowski 14, B. Diduszko 12, Wojdyła 8, Czujkowski 6, Ł. Diduszko 5, Trojan 2, Billing 2, Śmigielski 0.

Anwil: Vaughn 24, Simon 20, Wysocki 19, Eitutavicius 10, Hajrić 10, Crosariol 5, Surmacz 3, Krajniewski 0, Raczyński 0.