Hiszpania: Kolejna wygrana Adama Waczyńskiego

Piątą wygraną w tym sezonie w lidze hiszpańskiej odnieśli koszykarze Río Natura Monbús Obradoiro. Skromny udział w zwycięstwie miał Adam Waczyński, były gracz Trefla Sopot.

Karol Wasiek

W sobotni wieczór ekipa Adama Waczyńskiego - Río Natura Monbús Obradoiro na własnym parkiecie rywalizowała z Cajasolem Sewilla. Spotkanie od samego początku układało się po myśli gospodarzy, którzy szybko osiągnęli wysokie prowadzenie.

Do przerwy Rio Natura prowadziło 43:27. W trzeciej kwarcie gospodarze powiększyli przewagę do 19 oczek, ale w ostatniej odsłonie goście za sprawą Alexa Urtasuna zmniejszyli straty 11 punktów. Ostatecznie ekipa Waczyńskiego wygrała 88:77.

Reprezentant Polski miał dość skromny udział w tym zwycięstwie. Na parkiecie spędził 11 minut. Co ciekawe wszystkie sześć punktów zdobył z linii rzutów wolnych. Były gracz Trefla Sopot przestrzelił także jeden rzut z gry.

Dla Rio Natura Monbus Obradoiro było to piąte zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa Waczyńskiego na tę chwilę zajmuje ósme miejsce w tabeli.