Polscy koszykarze za granicą

Cajasol Sewilla od kilku dobrych tygodni nie opuszcza ostatniego miejsca w hiszpańskiej lidze ACB. Nie przeszkadza to jednak Michałowi Ignerskiemu w rozgrywaniu kolejnych bardzo dobrych spotkań. Tym razem nasz rodak zaaplikował 19 punktów FC Barcelonie, lecz mimo tego andaluzyjska ekipa poniosła porażkę. Drugie double-double w sezonie zaliczył z kolei Szymon Szewczyk (12 punktów i 13 zbiórek), jednak jego Lokomotiw Rostów nie sprostał Uralowi Great Perm.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - wtorek: 21 minut, 11 punktów, 2 zbiórki i przechwyt w przegranym meczu z Benettonem Treviso w ramach Pucharu Europy. Sobota: 34 minuty, 12 punktów, 9 zbiórek i blok w przegranym meczu z CSKA Moskwa. Zespół Lampego z bilansem 6-2 zajmuje 3. lokatę.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 25 minut, 17 punktów, 3 zbiórki, przechwyt i blok w przegranym meczu z Cholet Basket w ramach Pucharu Eurochallenge. Piątek: 33 minuty, 12 punktów, 13 zbiórek, asysta, przechwyt i blok w przegranym meczu z Uralem Great Perm. Drużyna Polaka z bilansem 3-5 zajmuje 8. miejsce.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 28 minut, 19 punktów, 2 zbiórki, 2 przechwyty i blok w przegranym meczu z FC Barceloną. W 11. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 12,1 punktu i 4,7 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 1-10 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 35 minut, 5 zbiórek, 3 zbiórki, 2 asysty i blok w przegranym meczu z Lechio Rio Breogan. W 12. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 9,7 punktu i 1,8 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 6-6 zajmuje 9. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 17 minut, 6 punktów i 3 zbiórki w wygranym meczu z Enel Brindisi. W 10. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,1 punktu i 5,3 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 3-7 zajmuje 13. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - wtorek: 6 minut, zbiórka i asysta w przegranym meczu z Hemofarmem Vrsac w ramach Pucharu Europy. W weekendowym meczu ligi czeskiej nasz rodak nie wystąpił.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - 26 minut, 5 punktów, 2 zbiórki, 2 bloki i asysta w przegranym meczu z CEZ Nymburk. Jego drużyna z bilansem 4-10 okupuje 9. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 30 minut, 5 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 11 minut i 4 asysty w wygranym meczu z BK Decin. Drużyna Polaka z bilansem 8-6 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mykolaiv) - 26 minut, 14 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i blok w przegranym spotkaniu z BC Donieck. W 9. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 12 punktów, 5,3 zbiórki i 1,1 bloku. Jego drużyna z bilansem 4-6 zajmuje 4. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - środa: 28 minut, 16 punktów, 9 zbiórek i 3 przechwyty w przegranym meczu z Kaposvari KK. Niedziela: 38 minut, 20 punktów, 10 zbiórek, 3 przechwyty i 2 asysty w wygranym meczu z Univer Kecskemet. W 10. spotkaniach obecnego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 16,8 punktu i 9,4 zbiórki. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 6-4 i zajmuje 5. miejsce.