Top16 Euroligi: Pierwsze porażki Realu i Olympiakosu

Real Madryt i Olympiakos Pireus ponieśli pierwsze porażki w fazie Top16 Euroligi. Grecki zespół nadspodziewanie wysoko przegrał w Stambule z Anadolu Efesem 70:84.

Jacek Konsek

Mecz Efesu z Olympiakosem był zacięty w pierwszej połowie. Po przerwie koszykarze ze Stambułu spisywali się rewelacyjnie, wygrywając ostatnie 20 minut różnicą aż 17 punktów. Dontaye Draper zdobył dla zwycięzców 14 punktów, trafiając wszystkie cztery rzuty za trzy punkty. W szeregach Olympiakosu kompletnie zawiódł Vassilis Spanoulis, który miał 0/6 z gry i rozdał tylko jedną asystę.

W grupie E pogromcę znalazł Real Madryt, który w spotkaniu na szczycie nie sprostał Maccabi Tel Awiw. Izraelski zespół po udanej drugiej połowie, wygranej różnicą 12 punktów, pokonał mistrza Hiszpanii. Potężny Sofoklis Schortsanitis zgromadził 17 punktów i zebrał osiem piłek, z kolei Jeremy Pargo do 11 oczek dołożył dziewięć asyst.

Tym samym jedynym niepokonanym zespołem w Top16 jest CSKA Moskwa, która dopiero po dogrywce pokonała BK Niżny Nowogród. Czerwona Armia powinna ten mecz wygrać w regulaminowym czasie gry, lecz straciła 11-punktową przewagę w ostatnich pięciu minutach czwartej kwarty (86:75). W dogrywce błysnął Milos Teodosic, który zdobył siedem z 15 punktów CSKA, dzięki czemu stołeczny zespół osiągnął bilans 5-0.

Jednym z sędziów meczu w Vitorii był Jakub Zamojski.