Stelmet dał sobie zabrać wygraną. "Szacunek dla AZS za walkę do końca"

Stelmet Zielona Góra na własną prośbę z Koszalina wyjechał bez zwycięstwa. Wicemistrzowie Polski stracili 14-punktową przewagę. - Nie możemy na takie rzeczy pozwalać innym rywalom - mówi Troutman.

Karol Wasiek

Na sześć minut przed końcem niedzielnego meczu Stelmet Zielona Góra prowadził w Koszalinie z miejscowym AZS 67:53. Wszystkie znaki wskazywały na to, że podopieczni Saso Filipovskiego wywiozą cenne dwa punkty z trudnego terenu. Tym bardziej, że goście od trzeciej kwarty znajdowali się w niesamowitym transie - bardzo dobrze bronili, a do tego wyprowadzali skuteczne kontrataki. X-faktorem ekipy z Winnego Grodu w drugiej połowie był Chevon Troutman, który spajał defensywę, ale był także bardzo widoczny w ofensywie.

- Drugą połowę zaczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia. Szybko odrobiliśmy straty z pierwszej części i zaczęliśmy dominować w tym spotkaniu. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą... i się przeliczyliśmy - relacjonuje Chevon Troutman, który w tym meczu zdobył 12 punktów (6/8 z gry) i miał dwie zbiórki i tyle samo przechwytów.

Akademicy pokazali w tym meczu wielki hart ducha, ponieważ zdołali odrobić 14-punktową stratę, którą mieli na sześć minut do końca meczu. - Trzeba oddać gospodarzom, że walczyli do samego końca. Duży szacunek im się za to należy. Aczkolwiek my nie możemy pozwalać na to, aby rywale tak nas gonili - podkreśla amerykański podkoszowy Stelmetu.

Goście w ostatnich sześciu minutach zdobyli zaledwie cztery punkty! - Nie umieliśmy wyprowadzić skutecznej akcji. Nasza gra w ofensywie nie wyglądała najlepiej. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski - zaznacza Amerykanin.

Popełnialiśmy dziecinne błędy! - rozmowa z Łukaszem Koszarkiem, zawodnikiem Stelmetu Zielona Góra

Czy Stelmet Zielona Góra pokona Asseco Gdynia?