Trefl Sopot mistrzem Polski do lat 20!

Trefl Sopot rozbił w finale Asseco Gdynia i zdobył mistrzostwo Polski do lat 20. MVP turnieju został uznany Grzegorz Kulka, podkoszowy sopockiej drużyny.
Karol Wasiek

Sopocianie bardzo chcieli się zrewanżować gdynianom za porażkę w fazie grupowej. W czwartek Asseco wygrało 67:62. Wówczas pierwszoplanową postacią był Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 31 punktów i miał 14 zbiórek. Po stronie sopocian bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Kulka - autor 21 oczek i 12 zbiórek.

W niedzielę gdynianie prowadzili jedynie na początku spotkania. Podopieczni Tane Spaseva po paru minutach byli lepsi o dziesięć punktów od sopocian, ale z biegiem czasu kontrolę nad wydarzeniami zaczął przejmować Trefl. Kluczowym graczem w tym fragmencie gry był Szymon Mochnacz. Rezerwowy Pawła Blechacza w krótkim odstępie czasu zdobył 13 punktów. Sopocianie już do przerwy prowadzili różnicą 12 punktów.

Podopieczni Blechacza po pierwszej kwarcie przegrywali co prawda 15:16, ale później przez 30 minut stracili tylko 33 punkty. W trzeciej kwarcie gospodarzy stać było jedynie na chwilowe zrywy. Goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Trefl Sopot wygrał 79:49.

Po stronie sopocian po 15 punktów zdobyli - Grzegorz Kulka, Paweł Krefft i Mochnacz. W Asseco najskuteczniejszy był Przemysław Żołnierewicz - 21 punktów i 16 zbiórek.

POLECAMY: Leny Kravitz w Gdańsku! Tu kupisz bilety!

W meczu o brąz Biofarm Basket Junior Poznań lepszy od Poundout Politechniki Gdańsk.

MVP turnieju finałowego został wybrany Grzegorz Kulka z Trefla Sopot. W pierwszej piątce turnieju znaleźli się: Artur Włodarczyk (Trefl Sopot), Damian Szymczak (Biofarm Basket Junior Poznań), Przemysław Żołnierewicz (Asseco Gdynia), Wojciech Czerlonko (Asseco Gdynia), Błażej Szymichowski (Poundout Politechniki Gdańsk)