Fenerbahce Stambuł w Final Four Euroligi

Koszykarze Fenerbahce Stambuł jako pierwsi awansowali do Final Four Euroligi. Turecki zespół w poniedziałek po raz trzeci pokonał Maccabi Tel Awiw.

Jacek Konsek

Fenerbahce osiągnęło największy sukces w historii swoich występów w Eurolidze i po raz pierwszy uzyskało awans do fazy play-off. Turecki zespół do wygranej poprowadził Nikolaos Zisis, zdobywca 19 punktów. Cztery oczka mniej zapisał na swoim koncie Andrew Goudelock. Amerykanin w ostatnich sekundach dogrywki trafił zwycięski rzut. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Jeremy Pargo, który zdobył 21 oczek, lecz nie trafił najważniejszych rzutów w samej końcówce czwartej kwarty. Maccabi miało wtedy ogromną szansę na przedłużenie tej serii i doprowadzenie do czwartego spotkania.

W grze pozostaje Panathinaikos Ateny, który trafił aż 16 trójek i pokonał CSKA Moskwa 86:85. W szalonej czwartej kwarcie losy pojedynku ważyły się do ostatnich sekund. W nich zimną krew zachował Nikos Pappas, który celnie wykorzystał jeden rzut wolny. Grek z 25 punktami okazał się najlepszym strzelcem meczu, trafiając między innymi pięć trójek. W ekipie z Rosji wyróżnił się Sonny Weems, autor 24 oczek.