Ekipa Ignerskiego w półfinale ligi francuskiej

Drużyna Le Mans Sarthe Basket pokonała w fazie ćwierćfinałowej Asvel Lyon 2:1 i awansowała do półfinału. Kolejnym rywalem ekipy Michała Ignerskiego będzie SIG Strasbourg.

Karol Wasiek

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym lepsza okazała się drużyna Le Mans Sarthe Basket, ale w rewanżu skuteczniejsi byli koszykarze Asvel Lyon, którzy wyrównali stan rywalizacji. O wszystkim miał zadecydować ostatni mecz, który w środę był rozgrywany w Le Mans. Gospodarze od samego początku wyszli bardzo skoncentrowani i zaczęli budować przewagę.

Kluczowa okazała się druga kwarta, którą Le Mans wygrało aż 19:7. Później ekipa Michała Ignerskiego kontrolowała wydarzenia na parkiecie, zwyciężając ostatecznie 69:60.

Polak na parkiecie spędził 15 minut. W tym czasie zdobył dwa punkty. Ignerski miał słabą, 12,5-procentową skuteczność z gry (1/8). Do swojego dorobku dopisał cztery zbiórki.

Najskuteczniejszy w barwach Le Mans był Daniel Ewing (21) - świetnie znany polskim kibicom. Kilka sezonów temu z powodzeniem reprezentował barwy Asseco Prokomu Gdynia.

W półfinale Le Mans zmierzy się z ekipą SIG Strasbourg.