Ergo Supercup: Bezkonkurencyjni Niemcy, Polacy na trzecim miejscu

Nie byli gościnni Niemcy podczas turnieju w Hamburgu. Dirk Nowitzki i spółka wygrali wszystkie mecze. Biało-Czerwoni z bilansem 1-2 zajęli trzecie miejsce.

Karol Wasiek
Gospodarze w pierwszym dniu turnieju pokonali Łotwę 85:80. Później rozprawili się z Polską 82:69, z kolei w niedzielę okazali się lepsi od Turcji, mimo że do przerwy przegrywali różnicą 14 punktów! Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, którą Niemcy wygrali 17:6. Drużynę do sukcesu poprowadził Heiko Schaffartzik, który zdobył 19 punktów. 14 oczek dołożył Tibor Pleiss, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował Utah Jazz.
Niemcy bardzo przyzwoicie zaprezentowali się podczas tego weekendu i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo w turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się Łotwa, która zdołała wygrać dwa mecze. Podopieczni Ainarsa Bagatskisa pokonali Turcję i Polskę. Oba spotkania Łotysze rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówkach.

Biało-Czerwoni z dobrej strony pokazali się jedynie w piątek, kiedy to pewnie pokonali Turcję 83:73. Wydawało się, że Polacy pójdą za ciosem w kolejnych dniach i odniosą następne zwycięstwa. Tak się jednak nie stało i do domu wracamy tylko z jednym wygraną, ale za to z dużym bagażem doświadczeń. Mike Taylor ma jednak coraz mniej czasu na to, aby poprawić grę zespołu i przede wszystkim wyeliminować proste błędy po obu stronach parkietu.

W przyszłym tygodniu zespół będzie rywalizował na turnieju w Bydgoszczy. Rywalami naszej reprezentacji będzie Islandia, Belgia i Liban.