EuroBasket 2015: Chorwaci stracili lidera!

Chorwaci od wygranej rozpoczęli zmagania w EuroBaskecie 2015, jednak nastroje zepsuła kontuzja jednego z jej liderów - Bojana Bogdanovicia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Koszykówka / Koszykówka

W swoim meczu otwarcia na EuroBaskecie 2015 Chorwaci dość pewnie pokonali Słoweńców 80:73. Swój wkład w triumf miał kreowany na lidera Bojan Bogdanović, który jednak wspomnień z tej konfrontacji miłych mieć nie będzie.

Skrzydłowy, który sezon 2014/2015 spędził na parkietach ligi NBA broniąc barw Brooklyn Nets, zaliczył fatalnie wyglądający upadek na parkiet. W połowie trzeciej kwarty Chorwaci wyprowadzili szybki atak, który zakończyć miał właśnie Bogdanović. Niestety dla niego po zderzeniu z rywalem upadł i mocno uderzył głową o parkiet.

Zawodnik długo nie podnosił się, a diagnoza mówi o wstrząsie mózgu. Pewne jest, że Chorwaci w niedzielnym meczu przeciwko Grekom będą sobie musieli radzić bez jednego ze swoich rywali.

W sobotę Bogdanović przeciwko Słoweńcom zapisał na swoim koncie 9 punktów i 2 zbiórki w 22 minuty spędzone w grze.