A.J. Slaughter szybko odnalazł się w Turcji

A.J. Slaughter ma za sobą pierwsze mecze w barwach Banvitu BC. Amerykanin z polskim paszportem dość szybko wkomponował się do nowego zespołu, stając się jednym z liderów drużyny.

Karol Wasiek

W miniony weekend nowa drużyna A.J. Slaughtera - Banvit BC była gospodarzem silnie obsadzonego turnieju, w którym stawiły się następujące ekipy: Galatasaray Stambuł, Anadolu Efes Stambuł i CSKA Moskwa.

W pierwszym spotkaniu Banvit spotkał się z Galatasaray. Spotkanie od samego początku było pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy mieli 12-punktową zaliczkę. Nie oddali jej do samego końca, pewnie wygrywając 92:81. Duży wkład w to zwycięstwo miał reprezentant Polski - A.J. Slaughter, którzy zdobył 14 punktów i pięć asyst. Warto również wspomnieć o 11 oczkach Dominique'a Johnsona, byłego przedstawiciela Tauron Basket Ligi.

Kolejnego dnia Banvit mierzył się z inną ekipą ze Stambułu - Anadolu Efesem. Tym razem gospodarze musieli uznać wyższość rywali, mimo solidnego występu Slaughtera i Johnsona. Ten pierwszy zdobył 12 oczek, ten drugi ponownie 11.

Ostatniego dnia zmagań gospodarze rywalizowali z rosyjskim potentatem - CSKA Moskwa. Banvit dobrze rozpoczął te zawody, bo od dziewięciopunktowego prowadzenia do przerwy, ale w trzeciej kwarcie ekipa zdołała odrobić wszystkie straty. W ostatniej odsłonie lepsi okazali się Turcy, którym zwycięstwo dało wygraną w całym turnieju.

13 punktów w meczu zdobył Slaughter, a 12 dołożył Johnson.

Warto przypomnieć, że A.J. Slaughter miniony sezon spędził w barwach Panathinaikosu Ateny. Amerykanin, który niedawno uzyskał polski paszport, spisywał się całkiem przyzwoicie w barwach "Koniczynek". W Eurolidze przeciętnie notował 9,7 punktu i 1,7 asyst na mecz. Jego drużyna swój udział w tych rozgrywkach zakończyła na ćwierćfinale. Johnson z kolei występował w zespole Jeziora Tarnobrzeg, by później przenieść się do ligi izraelskiej. Amerykanin był najlepszym strzelcem TBL w minionym sezonie.

Czy A.J. Slaughter będzie liderem Banvitu BC w trakcie sezonu?