Młodzież Śląska z drugą wygraną w lidze

Podopieczni Tomasza Jankowskiego okazali się lepsi od zespołu AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice 64:55 odnotowując drugie zwycięstwo w I lidze.

Mateusz Zborowski

Po pierwszej kwarcie meczu Śląska Wrocław z AZS-em AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice można było zadać pytania czy to obrona jest tak dobra czy atak taki słaby? Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością - WKS 29 procent, a AZS AWF 22 procent. Na pochwałę zasługiwała tylko gra Mariusza Piotrkowskiego, który w pierwszej odsłonie gry zgromadził 7 punktów i aż 8 zbiórek.

Mecz zdecydowanie rozkręcił się w drugiej kwarcie. Po stronie Śląska zaczęli punktować wprowadzeni na parkiet Filip Czyżnielewski i Przemysław Gworek. Drużynę z Katowic ratowały trójki Karola Leszczyńskiego, który trzykrotnie trafił zza łuku. Niestety koledzy Leszczyńskiego nie bardzo kwapili się żeby wspomóc go z punktowaniem, a WKS po udanych akacjach Mateusza Stawiaka powiększał przewagę. W końcówce rozegrał się jeszcze Norbert Kulon, a trójkę dorzucił Marc-Oscar Sanny i po ich punktach to Śląsk schodził na przerwę przy prowadzeniu 33:22.

Trzecia kwarta to już okres dobrej gry Czyżnielewskiego, który skończył dwie akcje z rzędu. Goście znów uciekali się do rzutów z dystansu i kolejny wpadł do kosza za sprawą Kamila Nowaka. Śląsk przez prawie trzy minuty nie zdobył punktu. Dopiero po akcji Maksyma Kulona wrocławianie znów zaczęli punktować. Gracze AZS AWF dużo lepiej prezentowali się w ofensywie niż miało to miejsce w drugiej kwarcie i przed ostatnią częścią gry odrobili sporą cześć strat do WKS-u przegrywając 40:46.

Czwartą kwartę znów lepiej zaczęli gracze Śląska, którzy po punktach Kulona i Stawiaka znów mieli 10 oczek więcej od gości. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a goście nie mieli zbyt wielu argumentów, aby im zagrozić. W samej końcówce meczu po punktach Nowaka AZS AWF zmniejszył straty do 5 punktów, ale wątpliwości rozwiali Kulon i Stawiak, którzy skutecznymi akcjami przypieczętowali drugie zwycięstwo Śląska na zapleczy ekstraklasy.

Śląsk Wrocław - AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice 64:55 (10:10, 23:12, 13:18, 18:15)

Śląsk: N.Kulon 14, Hajnsz 12, Stawiak 12, Czyżnielewski 8, M.Kulon 5, Gworek 4, Leńczuk 4, Sanny 3 (1x3), Krakowczyk 2.

AZS AWF: Piotrkowski 16 (2x3), Nowak 15 (1x3), Leszczyński 12 (3x3), Gospodarek 5, Szczypka 3 (1x3), Grzegorzewski 3, Kozak 1, Kurdubski 0, Kujon 0.