Kolejny beniaminek poległ w Pruszkowie

Piąty mecz przed własną publicznością rozegrali koszykarze Znicza Basket Pruszków, którzy nie przegrali jeszcze w I lidze. W niedzielę pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 75:63.

Patryk Neumann

Pierwsza połowa niedzielnego pojedynku była wyrównana, choć z nieznaczną przewagą Znicza Basket Pruszków. W szczytowym momencie gospodarze prowadzili 27:19, lecz dobra obrona pozwoliła przyjezdnym odrobić straty. Po 20 minutach było 35:32. Najlepiej w Zniczu Basket prezentował się w tej części rezerwowy, Dawid Słupiński. Zdobył 10 punktów i zebrał dziewięć piłek. Popełnił jednak trzy przewinienia. Dobrze zagrał także autor 11 oczek, Patryk Przyborowski.

Podopiecznych Marka Zapałowskiego w grze trzymała przewaga pod tablicami - 25:12 w zbiórkach. Beniaminek z Katowic miał wyższą skuteczność, ale dał sobie tylko jedną szansę na ponowienie akcji. Zmieniło się to po kwadransie przerwy. To goście przejęli inicjatywę a trafienia Karola Leszczyńskiego i Mariusza Piotrkowskiego dały im przewagę (44:39). Obaj koszykarze zdobyli łącznie po 14 punktów a wspierał ich Łukasz Szczypka.

Przełomowa była końcówka trzeciej kwarty, w której Znicz Basket rzucił siedem punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 54:51. Swój wkład w rezultat miał zdobywca pięciu punktów w tym fragmencie, Roman Janik. Goście podnieśli się jeszcze w czwartej kwarcie, lecz bohaterem spotkania został Adrian Kordalski. Rozgrywający w samej końcówce wziął na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów i w samej czwartej kwarcie zdobył 10 oczek. Znicz dzięki skutecznemu finiszowi wygrał 75:63.

Koszykarze z Pruszkowa perfekcyjnie wykorzystali terminarz na początku sezonu. Wygrali pięć spotkań przed własną publicznością. W środę odrobią zaległości i zagrają pierwszy wyjazdowy mecz w Kłodzku. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice z jednym zwycięstwem znalazł się na 15. pozycji w tabeli. Kolejnym przeciwnikiem beniaminka 31 października będzie Spójnia Stargard Szczeciński.

Znicz Basket Pruszków - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 75:63 (19:14, 16:18, 19:19, 21:12)

Znicz Basket: Kordalski 14, Przyborowski 11, Słupiński 10, Janiak 9, Put 8, Janik 7, Cechniak 6, Czosnowski 4, Tokarski 4, Tarczyk 2, Szwed 0, Warmiak 0.

AZS AWF Mickiewicz Romus: Leszczyński 14, Piotrkowski 14, Szczypka 11, Nowerski 7, Kurdubski 6, Stawowski 4, Kozak 3, Kujon 2, Kolenda 2, Nowak 0.