Noc gospodarzy w NBA. Zwycięska dobitka Randolpha! Rockets przegrali w Denver

W piątek w NBA aż 10 na 11 rozegranych meczów padło łupem gospodarzy. Wydarzeniem dnia była zwycięska dobitka Zacha Randolpha czy zaskakująca przegrana Houston Rockets. Triple-double zanotowali Russell Westbrook i Rajon Rondo.

Patryk Pankowiak
piłka używana do gry w NBA / piłka używana do gry w NBA

Indiana Pacers prowadziła nawet 87:60, by ostatecznie triumfować tylko 107:103. Pogoń drużyny Minnesota Timberwolves prowadzili Andrew Wiggins i Zach LaVine. Duet Leśnych Wilków zdobył w sumie 52 oczka. - Nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika. Stracić 30 punktów w czwartej kwarcie? To niedopuszczalne. Musimy się starać z całych sił przez pełne 48 minut - mówił lider gospodarzy, Paul George.

25-latek był jednym z ojców szóstego zwycięstwa Pacers w siedmiu ostatnich meczach. Skrzydłowy miał 29 punktów i dziewięć zbiórek. Dobre zawody rozegrał także Monta Ellis, który zaaplikował rywalom 24 oczka. Doświadczony koszykarz 40 sekund przed końcem doprowadził do stanu 103:100, popisując się kluczowym trafieniem, a w następnej akcji zablokował próbę Andre Millera.

Boston Celtics lepsi od niedawnych liderów Konferencji Wschodniej, Atlanta Hawks! Kluczowa w kontekście całego spotkania okazała się trzecia kwarta. Tam podopieczni Brada Stevensa triumfowali 35:24, a w decydującej odsłonie nie dali wyrwać sobie ważnego zwycięstwa. - Młode zespoły w takich momentach często panikują. Nam się to nie przydarzyło. Graliśmy opanowanie - tłumaczył Isaiah Thomas. Kieszonkowy rozgrywający zapisał na swoim koncie 23 punkty (17 w drugiej połowie), pięć zbiórek i 10 asyst.

Jastrzębie w piątek trafiły tylko sześć rzutów zza łuku na 20 oddanych i popełniły ponadto 16 strat. Drużyna ze stanu Massachusetts legitymuje się bilansem 4-4 i plasuje na 8. miejscu w tabeli.

Wielki basket w mekce koszykówki. New York Knicks dziewięć minut przed końcem spotkania prowadzili jeszcze 74:66, ale wówczas pięć następnych oczek zdobył LeBron James. 30-latek przypomniał o sobie również na samym finiszu. Od stanu 78:82, dał Cleveland Cavaliers prowadzenie 84:82. Kawalerzyści triumfowali po raz ósmy z rzędu! Tym razem 90:84. James zdobył 31 punktów. Mo Williams miał 23 oczka, a w tym sześć ostatnich punktów w piątkowym meczu.

Do wyrównania nie zdołał doprowadzić Arron AfflaloCarmelo Anthony w pierwszej połowie uzbierał 22 punkty, ale po zmianie stron dodał do tego dorobku tylko cztery oczka.

Zwycięska dobitka Zacha Randolpha zapewniła Memphis Grizzlies czwarty triumf w sezonie 2015/2016. - Wiedziałem, że piłka nie trafi do mnie - opowiada Z-Bo. - Chciałem tylko dostać się w okolice, gdzie mogła spaść i postarać się dobić niecelny rzut. To się udało.

Portland Trail Blazers nie pomogło więc 26 punktów C.J. McColluma. Dla Niedźwiadków wspaniałą partię rozegrał Marc Gasol. Młodszy z braci uzbierał 31 oczek, trafiając 11 na 18 rzutów z gry.

W piątek dwóch koszykarzy miało triple-double. Russell Westbrook (21 punków, 17 zbiórek, 11 asyst), a także Rajon Rondo (23 punkty, 10 zbiórek, 14 asyst). Westbrook poprowadził Oklahoma City Thunder do wysokiego zwycięstwa nad Szóstkami. RR przyczynił się do sukcesu Królów w meczu przeciwko Brooklyn Nets. Prym w szeregach Kalifornijczyków wiódł z kolei DeMarcus Cousins. Podkoszowy zdobył aż 40 punktów!

Niespodziewanej porażki doznali Houston Rockets. Podopieczni Kevina McHale'a ulegli Denver Nuggets w Pepsi Center. Ty Lawson, były gracz drużyny z Kolorado, nie trafił żadnego rzutu w meczu! Bryłki poprowadził Włoch, Danilo Gallinari.