NCAA: Mecz Przemysława Karnowskiego przerwany. Bardzo dobry debiut Dominika Olejniczaka

W piątek w NCAA rozpoczął się sezon NCAA na uniwersyteckich parkietach. Niestety mecz drużyny Przemysława Karnowskiego został przerwany.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs swoje premierowe spotkanie rozgrywała na terenie bazy wojskowej na Okinawie z uczelnią Pittsburgh. Do przerwy wynik brzmiał 37:35 dla rywali, jednak ze względu na śliski parkiet zawodnicy nie wyszli na drugą część spotkania i pojedynek został odwołany. 15 oczek w tym momencie w drużynie Przemysława Karnowskiego (3 punkty, 1/4 za 2, 1/2 za 1) notował Kyle Witljer. Pierwsze oficjalne punkty w nowym sezonie nasz center będzie mógł zdobyć w najbliższą środę, gdy jego ekipa zmierzy się z Northern Arizona.

Ponadto Tomasz Gielo w ciągu 20 minut jako starter zanotował 2 punkty (2/2 za 1, 0/1 za 2, 0/3 za 3), 4 zbiórki, 2 asysty i 1 przechwyt, a jego nowy klub Ole Miss Rebels pokonał Northwestern State Demons 90:76. 29 oczek zdobył dla zwycięzców Stefan Moody, a sam pojedynek oglądało 6386 osób.

Również od wygranej rozpoczęła sezon uczelnia Sacred Heart Pioneers będąc lepsza od Quinnipiac Bobcats w stosunku 76:64. Filip Nowicki zagrał w pierwszej piątce, spędzając na parkiecie 13 minut (4 punkty, 2/2 za 2, 0/3 za 1, 3 zbiórki, 5 fauli).

W rozgrywkach NCAA zadebiutował także Dominik Olejniczak (17 minut, 8 oczek, 3/4 za 2, 2/4 za 1, 12 zbiórek, 2 bloki, 1 asysta) w barwach Drake Bulldogs. Jego nowy zespół rozgromił Simpson College Storm 97:52.