Drużyna Davida Logana pogrążona w kryzysie. Kolejna porażka w Eurolidze

Nie wiedzie się najlepiej ekipie Banco di Sardegna Sassari w rozgrywkach euroligowych. Włoska drużyna przegrała już piąte spotkanie i ma coraz mniejsze szanse na awans do fazy TOP16.

Karol Wasiek

Mistrz Włoch w piątkowy wieczór rywalizował na własnym parkiecie z Brose Baskets Bamberg. Gospodarze dobrze weszli w mecz, bo już po dziesięciu minutach prowadzili siedmioma punktami, ale z biegiem czasu kontrolę zaczęła przejmować ekipa z Niemiec. Już do przerwy goście prowadzili dwoma oczkami.

W drugiej połowie podopieczni Andrei Trinchieriego stopniowo powiększali przewagę. Ostatecznie pewnie zwyciężyli na terenie mistrza Italii - 90:73. Gości do zwycięstwa poprowadził Nicolo Melli, który zdobył 26 punktów.

W włoskiej drużynie 14 oczek zdobył Christian Eyenga, z kolei 12 dorzucił David Logan.

Dla Banco di Sardegna Sassari była to już piąta w rozgrywkach. Mistrz Włoch zamyka tabelę w grupie D.