Puchar Europy: Świetny występ Kuliga

Damian Kulig z bardzo dobrej strony pokazuje się w rozgrywkach Pucharu Europy. W środę reprezentant Polski był najlepszym graczem Trabzonspor Basketbol w starciu z Pinarem Karsiyaka Izmir.

Karol Wasiek

Damian Kulig na parkiecie spędził ponad 31 minut, zdobywając w tym czasie 17 punktów (3/6 za dwa, 3/5 za trzy, 2/2 za jeden) i siedem zbiórek. Bardzo dobry występ reprezentanta Polski nie uchronił jednak Trabzonsporu Basketbol od porażki w spotkaniu z Pinarem Karsiyaka Izmir, który, notabene, był rywalem Stelmetu BC Zielona Góra w rozgrywkach Euroligi.

Podopieczni Nenada Markovicia przegrali dość wyraźnie - 68:81. W drugim meczu grupy K, zespół Dolomiti Energia Trento pokonał "we włoskim pojedynku" Juvenilia Reggio Emilia 82:63.

Porażkę poniosła także ekipa Banvitu BC z A.J. Slaughterem w składzie. Turecka drużyna na własnym parkiecie przegrała z Bayernem Monachium 83:85.

Reprezentacyjny rozgrywający na parkiecie spędził tylko 19 minut, zdobywając w tym czasie siedem punktów.