DeMarre Carroll przeszedł operację kolana

Pech nie opuszcza Toronto Raptors. Najlepszy obrońca drużyny DeMarre Carroll poddał się operacji prawego kolana i opuści minimum miesiąc gry.

Maciej Kwiatkowski
DeMarre Carroll podpisał latem 70-milionowy kontrakt, ale ma kłopoty z kontuzjami AFP / DeMarre Carroll podpisał latem 70-milionowy kontrakt, ale ma kłopoty z kontuzjami

W środę wieczorem Toronto Raptors ogłosili, że DeMarre Carroll przeszedł zabieg artroskopii prawego kolana. Raptors nie podali dokładnej daty powrotu niskiego skrzydłowego, ale zazwyczaj w przypadku artroskopii stawu kolanowego najkrótszy czas rehabilitacji to 3-4 tygodnie.

Carroll zaczął znów narzekać na ból kolana po poniedziałkowym meczu z Cleveland Cavaliers. Dopiero co dwa tygodnie temu wrócił do gry po 9 meczach przerwy. Carroll opuszczał mecze z powodu bólu prawego kolana i zapalenia rozcięgna podeszwowego w stopie. Kiedy grał, zaliczał średnio 11,7 punktów i 4,8 zbiórek, grając po 31,9 minut w meczu i z reguły kryjąc najgroźniejszych obwodowych graczy rywali.

Raptors są w trakcie udanego sezonu i z bilansem 22-15 zajmują 4. miejsce w Konferencji Wschodniej. Ich starania podminowują jednak kłopoty z kontuzjami podstawowych graczy. Zdrowi Kyle Lowry i DeMar DeRozan są w świetnej formie, ale problemy zdrowotne ma Carroll, a Jonas Valanciunas opuścił aż 17 spotkań z powodu złamania kości w lewej dłoni.

W środowym zwycięstwie nad Brooklyn Nets (91:74) miejsce Carrolla w piątce zajął James Johnson. Pod nieobecność Carrolla większą rolę w rotacji zyskają rezerwowy rozgrywający Cory Joseph i skrzydłowy Terrence Ross.