Ważne przełamanie Astorii Bydgoszcz

Dobre widowisko stworzyli w sobotni wieczór koszykarze Astorii Bydgoszcz i Znicza Basket Pruszków. Po nerwowej końcówce dwa punkty zostały w Artego Arenie.

Adrian Dudkiewicz

Po ostatniej wysokiej porażce z Miastem Szkła Krosno 71:114 atmosfera w bydgoskiej drużynie nie była najlepsza. Trener Konrad Kaźmierczyk musiał przeprowadzić szereg rozmów ze swoimi zawodnikami. - Trzeba było wyjaśnić sobie kilka rzeczy, dlatego w minionych dniach dużo rozmawiałem ze swoimi graczami. Dało to efekt, bo teraz wiele ożywienia do gry wnieśli rezerwowi, co rzadko zdarza się w tym sezonie - cieszył się Kaźmierczak.

Jednak pierwsza połowa sobotniego spotkania nie zapowiadała tego, co miało nadejść po przerwie. Obie drużyny grały ospale, wolno i nieskutecznie. O to spore pretensje do swoich zawodników miał szczególnie opiekun gości. - Pierwsza połówka nie przypominała tego, że gramy na poziomie pierwszej ligi. Szczególnie obrona naszej ekipy prezentowała się bardzo słabo - smucił się trener Marek Zapałowski.

Na szczęście w drugiej części obie ekipy wynagrodziły wszystkim kiepskie pierwsze dwadzieścia minut. Po powrocie na parkiet koszykarze Astorii Bydgoszcz i Znicza Basket Pruszków rozstrzelali się z dystansu, trafiając razem aż jedenastokrotnie zza linii 6,25 m. Jednak w tym fragmencie spotkania żadna ze stron nie potrafiła przechylić losów potyczki na swoją korzyść.

To stało się dopiero w czwartej kwarcie. Pruszkowianie szybko z gry wyeliminowali liderów gospodarzy Piotra Robaka oraz Doriana Szyttenholma, którzy spadli za pięć fauli. Wydawało się więc, że gracze Znicza pójdą za ciosem i odniosą cenne zwycięstwo, ale nic takiego nie nastąpiło. Jeszcze na siedem minut przed końcem mieliśmy remis 75:75. Potem jednak pruszkowianie zaczęli grać za nerwowo, co natychmiast zauważyli bydgoszczanie.

Koszykarze Astorii potrafili wykorzystać słabość rywali pod koszem oraz na półdystansie, co wystarczyło do wywalczenia dwóch punktów, a świetne zawody rozegrał Paweł Lewandowski. Miejscowi mieli też ogromne pretensje do sędziów za styl sędziowania, bo gracze Znicza wykonywali aż 36 rzutów wolnych. - Nie możemy być zadowoleni z tego rezultatu. Przegraliśmy więcej niż wygraliśmy u siebie jesienią i mamy gorszy bilans dwumeczu, co może być decydujące w walce o czołową ósemkę - zakończył Zapałowski.

Astoria Bydgoszcz - Znicz Basket Pruszków 91:88 (23:21, 20:19, 24:27, 24:21)

Astoria: Lewandowski 21, Laydych 18, Mazur 14, Kutta 11, Robak 10, Grod 8, Szyttenholm 5, Barszczyk 2, Fatz 2.