Solidny występ Adama Waczyńskiego

14 punktów w spotkaniu z Unicają Malaga zdobył Adam Waczyński. Jego zespół doznał kolejnej porażki w lidze hiszpańskiej. Río Natura Monbús Obradoiro przegrało w Andaluzji 65:73.

Karol Wasiek
Artur Podlewski/058sportpl Newspix / Artur Podlewski/058sport.pl

Adam Waczyński po raz kolejny w tym sezonie był najlepszym strzelcem Río Natura Monbús Obradoiro. W spotkaniu z Unicają Malaga reprezentant Polski na parkiecie przebywał 24 minuty. W tym czasie gracz zdobył 14 punktów (4/7 za dwa, 2/3 za trzy), dokładając do swojego dorobku cztery zbiórki.

Río Natura Monbús Obradoiro nie miało za dużo do powiedzenia w niedzielnym pojedynku. Od samego początku drużyna z Andaluzji była na prowadzeniu, dyktując warunki. Już do przerwy Unicaja prowadziła 42:31. W drugiej połowie goście nieco zredukowali straty, przegrywając ostatecznie 65:73.

W ekipie gospodarzy najlepszym strzelcem był Mindaugas Kuzminskas, który zdobył 14 punktów.

Zespół z Galicji z bilansem 6:9 zajmuje 11. miejsce w tabeli.