Euroliga: CSKA lepsza od FC Barcelony! Starcie niepokonanych dla Fenerbahce!

Doskonałą egzekucję oglądali kibice podczas starcia dwóch gigantów europejskiej koszykówki, w którym CSKA Moskwa pokonało FC Barcelonę. W starciu dwóch niepokonanych drużyn w grupie E Fenerbahce Stambuł okazało się lepsze od Lokomotivu Kubań.

Krzysztof Kaczmarczyk

Na pierwszy plan w grupie E wysuwało się starcie niepokonanych ekip Fenerbahce Stambuł i Lokomotiv Kubań Krasnodar. Ekipie z Turcji udało się zatrzymać Malcolma Delaney'a, jednak to przyjezdni byli niemal przez trzy i pół kwarty na prowadzeniu. Zespół ze Stambułu ostatnią kwartę wygrał aż 34:19, dzięki czemu odrobił wszystkie straty i wygrał cały mecz 85:79.

Delaney, MVP dwóch ostatnich kolejek, w całym meczu trafił zaledwie 2 z 9 oddanych rzutów z gry. Szalał natomiast Victor Claver, który zdobył 21 punktów, wykorzystując wszystkie pięć prób zza linii 6,75.

Do niespodzianki doszło natomiast w Atenach, gdzie Panathinaikos poległ w starciu z Crveną Zvezdą Belgrad. Grecy zagrali fatalne zawody i mocno skomplikowali sobie drogę do awansu do Elite Eight.

W grupie F odbyło się w czwartek tylko jedno spotkanie, ale za to jakie! W stolicy Rosji - Moskwie tamtejsze CSKA podejmowało FC Barcelonę. W konfrontacji tej królowała ofensywa, a obie ekipy łącznie trafiły aż 28 razy zza linii 6,75!

Spotkanie było wyrównane do połowy trzeciej kwarty. Wtedy na parkiecie pojawił się Milos Teodosic, który nie tylko sam zdobywał punkty, ale umiejętnie kreował pozycje dla partnerów. Dzięki niemu CSKA odskoczyło nawet na 19 punktów. Nie był to jedyny problem Dumy Katalonii, która straciła swojego najlepszego strzelca Juana Carlosa Navarro - po dwóch przewinieniach technicznych musiał on udać się przedwcześnie do szatni.

W czwartej kwarcie cztery trójki trafił Alex Abrines, ale CSKA wygrała ostatecznie bardzo pewnie pomimo faktu, że w drużynie zabrakło kontuzjowanych Nando De Colo oraz Joela Freelanda.

Euroliga Top 16, grupa E:

Fenerbahce Stambuł - Lokomotiv Kubań Krasnodar 85:79
(Bogdanović 18, Vesely 17, Datome 16, Dixon 13 - Claver 21, Delaney 12, Singleton 10, Draper 10)

Panathinaikos Ateny - Crvena Zvezda Belgrad 63:74
(Gist 15, Raduljica 12, Feldeine 12 - Zirbes 12, Stimac 11, Lazic 11)

Unicaja Malaga - Cedevita Zagrzeb 90:67 (Kuzminskas 17, Diez 16, Suarez 11 - Babic 24, Pullen 16)

8 Cedevita Zagrzeb 14 4 10 1038:1127 -109

CSKA Moskwa - FC Barcelona 93:82 (Higgins 20, Teodosić 16, Vorontsevich 16, Hines 12, Kulagin 10 - Navarro 16, Doellman 14, Abrines 12, Perperoglu 11)