Pełny sukces KSK Noteci Inowrocław w starciu z ACK UTH Rosą Radom

KSK Noteć Inowrocław pokonała w spotkaniu 18. kolejki I ligi koszykarzy ACK UTH Rosę Radom 66:56. Gospodarze z nawiązką zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy a goście przegrali piąty mecz z rzędu.

Patryk Neumann
Materiały prasowe

Pojedynek kończący 18. kolejkę dostarczył emocji. Choć gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 9:3 to rywale nie poddali się i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty wygrywali 15:13. Na miejscu był jednak Dawid Adamczewski, do którego należało ostatnie słowo w premierowej odsłonie. W kolejnej części serią trzech celnych rzutów z za linii 6,75 metra zaskoczył Konrad Kapturski. KSK Noteć traciła wtedy do ACK UTH Rosy pięć oczek, lecz na kwadrans przerwy schodziła do szatni w dobrych humorach przy stanie 32:29.

Po zmianie stron długo trwała wymiana ciosów, lecz końcówka trzeciej kwarty powinna być przełomowa. Serię trzech trójek trafił Krzysztof Kozłowski a rzut z dystansu dołożył Hubert Wierzbicki i Noteć uzyskała kilkanaście punktów przewagi. Radomianie jeszcze zdołali się odrodzić. Na niespełna dwie minuty przed końcem doprowadzili do remisu 55:55, lecz w końcówce królował już Adamczewski, który przy pomocy kolegów wypunktował rywala.

ACK UTH Rosa Radom pozostała z ośmioma zwycięstwami i spadła na dziewiątą pozycję w tabeli I ligi. Grupę pościgową otwierają natomiast inowrocławianie, którzy tracą już tylko punkt do ostatniego przeciwnika. Ich atutem jest fakt, że odrobili także straty z Radomia, gdzie przegrali sześcioma punktami. W przypadku równej liczby zwycięstw na koniec rundy zasadniczej wyżej w tabeli będzie, zatem KSK Noteć Inowrocław.

W niedzielę obie drużyny zaprezentowały fatalną skuteczność - gospodarze 31 a goście 29 proc. z gry. Zawodnicy z Inowrocławia i Radomia nastawili się na próby trzypunktowe i trafili po 10 takich rzutów. Wśród gości sześć trafień rywalom zaaplikował Filip Zegzuła a cztery Kapturski. Pięcioma celnymi rzutami odpowiedział natomiast Adamczewski. Indywidualnie najwięcej - 24 oczka zdobył Zegzuła. Snajper gospodarzy uzbierał o punkt mniej, lecz dodał do tego osiem zbiórek.

KSK Noteć Inowrocław - ACK UTH Rosa Radom 66:56 (16:15, 16:14, 21:13, 13:14)

KSK Noteć: Adamczewski 23, Pochocki 11, Kozłowski 9, Ratajczak 8, Filipiak 5, Michałek 4, Wierzbicki 3, Dusiło 2, Seweryn Sroczyński 1.

ACK UTH Rosa: Zegzuła 24, Kapturski 12, Cetnar 6, Sadło 4, Schenk 4, Sobuta 4, Bojanowski 2, Gos 0, Stopierzyński 0, Zwęgliński 0.